Активісти у Києві закликали Москву припинити політичні переслідування українських журналістів

2 листопада 2016 року, біля посольства Російської Федерації в Україні відбулась акція протесту «Росія поставила на конвеєр розправи над українськими журналістами», яка була приурочена до Міжнародного ...

Акція Путін
Активісти у Києві закликали Москву припинити політичні переслідування українських журналістів

2 листопада 2016 року, біля посольства Російської Федерації в Україні відбулась акція протесту «Росія поставила на конвеєр розправи над українськими журналістами», яка була приурочена до Міжнародного дня ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Головню вимогою акції було звільнити з в’язниці кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, закрити кримінальні справи проти кримських журналістів в першу чергу проти Миколи Семени, який перебуває нині в Криму і не може виїхати на материк через підписку про невиїзд. Звучала вимога закрити кримінальні справи проти кримчан Андрія Клименка і Анни Андрієвської, які виїхали з Криму до Києва.

АкцияПутин3

Акція відбулася у вигляді перфоменсу. Люди у масках Путіна демонстрували конвеєр російського кривосуддя, яке є інструментом розправи влади з усіма неугодними.

Голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, виступаючи на акції,  наголосила, що справу репресій проти українських журналістів російська влада вже поставила на конвеєр. Вона нагадала, що Державна дума Росії відразу після  окупації Криму ухвалила поправки до кримінального кодексу, які дозволяють ув’язнювати всіх незгодних з анексією Криму аж до п’яти років.

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик повідомила, що є випадки, коли відбуваються переслідування навіть проти тих журналістів, які підтримували анексію Криму. Вони, за українською звичкою, почали критикувати владу і проти двох з них порушили кримінальні справи. Вона закликала світову громадськість домагатися закриття всіх кримінальних справ проти українських журналістів.

На акції виступали представниця Укрінформу Марина Сингаївська, представниця газети “День” Ольга Харченко, кримська журналістка Анна Андрієвська, проти якої порушено кримінальну справу.

Марина Сингаївська закликала міжнародних та українських журналістів до солідарності. Для мене була шоком розмова із журналістом одного із світових видань, який на наше прохання зробити матеріали про Романа Сущенка, сказав: “Нам це не цікаво. Це було цікаво після затримання. Ми напишемо потім, коли будуть суди. А просто так говорити про Романа – це нецікаво, бо це проблема Росії та України”. Але ж кожен з нас, перебуваючи на території Росії, може бути заарештованим за будь-яким приводом так, як це сталось з Романом”, – дивується вона. Марина Сингаївська закликала колег ставити на всіх пресс-конференціях з Путіним одне питання: “Коли ви звільните незаконно затриманих журналістів?”.

“У нас немає іншого виходу. Або ми солідарні і боремось за звільнення наших колег, або ми піддаємо себе такій же ж самій небезпеці і втрачаємо основоположні права й свободи”, – додала вона.

АкцияПутин4

Акція проходила за загальної координації Центру інформації про права людини та Центру громадянських свобод.

Нагадуємо, Росія порушила кримінальні справи проти чотирьох українських журналістів. Микола Семена перебуває в Криму на підписці про невиїзд. Йому загрожує п’ять років в’язниці за нібито заклики до порушення територіальної цілісності Росії з використанням ЗМІ. Російська влада не дозволяє йому виїхати на лікування. У пана Миколи, людини пенсійного віку, загострилися спинальні проблеми. За висновком Київського інституту нейрохірургії, якщо Микола Семена не буде прооперований найближчим часом, він може дістати інвалідність.

Кореспондент Укрінформу Роман Сущенко був заарештований у Москві, куди приїхав у приватних справах. Його звинувачують у шпигунстві проти Росії, попри те, що останні кілька років працював у Франції. Йому загрожує до 20 років в’язниці.

Кримінальні справи були порушено проти  ще двох кримських журналістів Андрія Клименка і Анни Андрієвської, які зараз перебувають в Криму.

Джерело: Центр інформації про права людини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?