Активісти Менської та Сновської громад вчились трансформувати конфлікти у співробітництво

Знаходження компромісу - не найкращий спосіб вирішення конфлікту. Про це дізналися учасники тренінгу ''Діалог як інструмент вирішення конфліктів та прийняття рішень на рівні громади''Представники ...

Додано:
Nataliya Drozd

03
Активісти Менської та Сновської громад вчились трансформувати конфлікти у співробітництво

Знаходження компромісу – не найкращий спосіб вирішення конфлікту. Про це дізналися учасники тренінгу ”Діалог як інструмент вирішення конфліктів та прийняття рішень на рівні громади”

Представники громадських організацій, активісти та представники місцевих влад Менської і Сновської об’єднаних територіальних громад вчилися конструктивно вирішувати конфлікти в громадах та в особистому житті: опановувати власні емоції та емоції співрозмовника, ефективно спілкуватись, будувати стратегію поведінки в конфліктній ситуації та визначати стратегію поведінки співрозмовника, визначати інтереси та потреби співрозмовника та вміти з ними працювати, допомагати конфліктуючим сторонам знаходити оптимальні рішення у будь-якій конфліктній ситуації.

Ось що розповіли про мету тренінгу та про його результати тренери й учасники.

Тренер Катерина Наровська: ”Для мене основною метою було ознайомити учасників з діалоговим форматом, як інструментом і способом мислення, способом пошуку можливостей, які можна отримати від спілкування та співробітництва, пошуку себе, інших людей, сенсів …

Представники органів місцевого самоврядування та місцеві активісти, які взяли участь у тренінгу, зможуть застосувати ці знання при прийнятті рішень, які стосуються багатьох людей, а також в особистому житті. Потрібно щоб представники влади могли зрозуміти, що насправді потрібно громадянам, а громадяни могли донести свої бажання, побачити реальність, визнати її та співвіднести свої бажання з існуючими можливостями”.

Тренер Наталія Мудрак: ”Також ми хотіли донести думку, що знаходження компромісу – це не найкращий спосіб вирішення конфлікту, як це багато хто думає. Насправді, кращим способом є перетворення конфлікту на співробітництво, коли об’єднавшись, сторони можуть отримати навіть більше, ніж хотіли отримати окремо”.

Учасниця тренінгу Тетяна Яковенко, Менська ОТГ:

”Тренінг був для мене дуже корисним, бо в роботі часто виникають конфліктні ситуації, хоч я і не конфліктна, але доводиться зустрічатися з різними людьми. Зрозуміла, що дуже важливо правильно будувати діалог. Щоб вирішити конфлікт потрібно почути опонента, проаналізувати його слова й емоції, зрозуміти. Це мені потрібно, щоб покращувати життя у своєму селі, у своїй громаді”.

Учасниця тренінгу Олена Хоминська, Сновська ОТГ: ”Тренінг допоміг систематизувати інформацію про конфлікти, яку я вже знала. Глибше розібратися в цьому питанні.  Про деякі методи вирішення конфліктів я здогадувалась інтуїтивно, а після тренінгу можу впевнено їх використовувати. Дуже вразило практичне завдання, під час якого учасники розказували, які емоції викликає у них певна ситуація – я була здивована, що одна й та сама ситуація викликає різні, часто протилежні емоції”.

Під час тренінгу панувала дружня атмосфера. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними результатами плідної праці та новим безцінним досвідом.

Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.  

001 002 003 03 20 21 23 25 27 29


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями