Активісти Асоціації «Сильніші за ТБ» навчалися соціальному супроводу хворих на туберкульоз

29 січня 2019 р. в прес-центр Національної спілки журналістів України відбувся семінар для членів та активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з ...

-1548760948179
Активісти Асоціації «Сильніші за ТБ» навчалися соціальному супроводу хворих на туберкульоз

29 січня 2019 р. в прес-центр Національної спілки журналістів України відбувся семінар для членів та активістів Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» з основних питань профілактики та лікування туберкульозу, соціального супроводу хворих на туберкульоз.

-1548757576188Відкрили семінар та привітали учасників кандидат історичних наук, голова Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» Віктор Пилипенко та член правління Асоціації Олена Федоровська.

Учасники семінару обговорили сучасний стан захворюваності на туберкульоз в Україні та світі, сучасні моделі лікування цієї хвороби, розглянули схему ідеальної поведінки хворого на туберкульоз «Від кашлю до одужання».

В ході групової роботи учасники ознайомлювалися із теоретичними, нормативними та практичними засадами соціальної підтримки хворих на туберкульоз, соціальним супроводом хворих.

-1548757582216Також обговорювалися питання стигми та дискримінації, що пов’язані з туберкульозом, та роль груп підтримки пацієнтів щодо прихильності до лікування в амбулаторній моделі надання допомоги хворим на туберкульоз.

Наявна система надання протитуберкульозної допомоги з надмірною кількістю протитуберкульозних ліжок, орієнтована переважно на лікування хворих в умовах стаціонару, не відповідає сучасним міжнародним практикам, економічно обтяжлива та не дозволяє забезпечити охоплення населення, передусім з уразливих груп, доступними та якісними послугами з профілактики, виявлення, діагностики та лікування ТБ.

Це зумовило необхідність впровадження міжгалузевого комплексного підходу до формування та реалізації державної політики у сфері протидії ТБ шляхом об’єднання зусиль державного та неурядового сектору.

З метою подолання викликів в сфері протидії ТБ в Україні змінюються підходи до надання протитуберкульозної допомоги населенню шляхом розвитку системи амбулаторної допомоги хворим на ТБ, забезпечення соціального супроводу пацієнтів, впровадження та розширення застосування інноваційних методів діагностики та лікування ТБ з урахуванням наявного в країні та передового світового досвіду, координації зусиль медичної спільноти і громади з формуванням відповідального відношення суспільства з дотриманням принципів етики, прав людини і рівності щодо хворих на ТБ .

Семінар проведений в рамках проекту «Ukraine Challenge Facility for Civil Society Round 8».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині вчились виявляти прямі та непрямі прояви домашнього насильства

На Docudays UA запустять лабораторію для активістів і документалістів

Успішні жінки в STEM розповіли про свої стратегії, таланти, емоції та мотивацію

Переможці першого етапу проекту «Моя кар’єра в Україні» зустрілись із Топ-менеджерами на регіональній конференції у Києві

5 питань щодо кар’єрного шляху в фармацевтиці: відповіді успішних жінок сфери

Родички українських моряків-військовополонених виступили на засіданні Радбезу ООН