Акція «Відкриті діалоги» до Дня Європи охопила всю Україну

У понад двадцяти населених пунктах громадян(к)и відгукнулися на заклик перетворювати власні села і міста на майданчики для обговорення Європейських цінностей. Від Яремче до Званівки – на Сході і ...

Додано:
Ksenia Yanko

3
Акція «Відкриті діалоги» до Дня Європи охопила всю Україну

У понад двадцяти населених пунктах громадян(к)и відгукнулися на заклик перетворювати власні села і міста на майданчики для обговорення Європейських цінностей. Від Яремче до Званівки – на Сході і Заході країни – організації, державні установи, окремі небайдужі люди проводили діалогові заходи: дебати, кінодискусії, живі бібліотеки.  

Ініціювала акцію Молодіжна організація «СТАН». Як повідомляють представниці/ки організації, одним з головних завдань «Відкритих діалогів»  було підвищення обізнаності суспільства щодо Європейських цінностей, Євроінтеграції  та пов’язаних із цим процесом змін.

«Україна максимально наблизилася до Об’єднаної Європи – вільний безвізовий перетин кордону, дешеві літаки в небі, бум креативних спеціальностей вже не є фантастикою. З іншого боку, невідомі політичні сили щодалі розхитують ситуацію: про це свідчать чисельні акти вандалізму на єврейських та польських меморіалах, ксенофобські виступи окремих політиканів та вже зовсім брутальний обстріл будинку Польського консульства у Луцьку з гранатомету кілька тижнів тому, – говорить голова правління Молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін. – Саме  тому ми, низові громадські активісти, вважаємо, що окрім інфраструктурних змін наша країна потребує докорінних змін у свідомості».

1

Незадовго до акції у селі Бабин Івано-Франківської області, в Хаті-Майстерні для експертів/ок та активістів/ок організували воркшоп «Відкритий діалог до Дня Європи». У ньому взяли участь фахівці/чині Української національної платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства, юридичної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного фонду «Відродження», представниці/ки близько двадцяти громадських організацій, а також міжнародна експертка Саша Козлова, художниця-іноваторка, організаторка мистецьких та протестних акцій в країнах Східного Партнерства та ЄС. Учасники та учасниці розглядали різні аспекти Європейських цінностей, аналізували досвід їх просування і захисту.

«Активістам зараз треба нічого не боятись. Але враховувати, що сьогодні той час, коли слід бути професіоналом: вивчити основні положення документів, щоб вести дискусію ідеологій фахово. Реалізовувати локальні ініціативи, не забувати що сьогодні громадські діячі можуть брати участь у формуванні проєвропейської політики» – таку пораду дає молодим громадським діяч(к)ам учасник воркшопу, голова правління організації «Європейський вибір», представник Української національної платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства та Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олег Животовський.

18446687_1348688741877016_2491705286357198846_n

На завершальній стадії воркшопу була розроблена концепція всеукраїнської акції «Відкриті діалоги». Випускниці/ки майстерні створили проекти локальних заходів, які невдовзі провели у своїх містах.

Перший «Відкритий діалог» відбувся у Києві 12 травня. На Поштовій площі – організатор(к)и поставили символічний круглий стіл, за який запрошували перехожих пригоститися чаєм, солодощами, поспілуватися на тему прав людини, екології, освіти, культурного різномаїття. Спікерами «Відкритого діалогу про Європейські цінності»  стали фасилітаторка програм з неформальної освіти Олеся Архіпова, експертка з питань протидії расизму та ксенофобії Міжнародної організації з міграції в Україні, Яна Салахова, аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм «Громадянської мережі ОПОРА» Дмитро Кузнецов. Запрошені за стіл гості охоче дискутували зі спікерами. Наприкінці кожної сесії обговорення на учасників та учасниць чекав підсумок-імпровізація від київського плейбек-театру “Отраженіє”.

3

«Людині не варто обмежувати свій світогляд однією домінуючою статтю, орієнтацією, середовищем, мовою. Важливо бути собою і приймати цей світ, яким він є… у той же час дбати про нього» – такий висновок опісля участі в акції зробив поет, мистецький активіст Микола Гуменюк.

Безпосередньо 14 травня заходи на підтримку Європейських цінностей пройшли у Києві, Хмельницькому, Рівному, Миколаєві та багатьох інших містах. Зокрема, у столиці відзначення Дня Європи активіст(к)и кримської проектно-освітньої платформи Q-hub поєднали зі святкуванням кримськотатарського свята весни «Хидирлєз». У пряму ефірі «Телевізійного прес-клубу з Глібом Головченко» миколаївські єврооптимісти розповідали про законодавчі акти створені Верховною радою України для візової лібералізації за останні 2 роки. У Луцьку 15 та 16 травня Молодіжний центр Волині та Луцька станиця «Національної скаутської організації України Пласт» організували тематичний кінопоказ та дебати. Однією з останніх подій всеукраїнської акції стало святкування Дня Європи у Ніжині. Ніжинські школи презентували історію й традиції європейських держав. Разом з учасниками євроклубу «Юність» обговорили європейські цінності, проблеми України на місцевому та глобальних рівнях.

18485745_1204949339627853_2695764106126883257_n

Всеукраїнську акцію провели в межах проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні».

Проект реалізовується Молодіжною Організацією «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. Завдання проекту: підвищити рівень суспільної обізнаності, об’єднати експертів УНП ФГС СхП із потенційно активними громадян(к)ами задля адвокації євроінтеграційних процесів в Україні на локальному рівні. Організатор(к)и «Відкритих діалогів» переконані, що всеукраїнська акція набуде великого масштабу,буде почута політиками в Києві, Брюсселі, Вашингтоні та суспільством по всій Європі


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку