АHALAR-fest: досвід, який ми візьмемо з собою у 2017 рік (відео)

Підбиваючи підсумки 2016 року, важко не сказати про одну з наймасштабніших зустрічей лідерів громад з усієї України  АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”, яка відбулась  у Чернігові 17–20 листопада ...

Додано:
Wika Solonitsyna

ахалар
АHALAR-fest: досвід, який ми візьмемо з собою у 2017 рік (відео)

Підбиваючи підсумки 2016 року, важко не сказати про одну з наймасштабніших зустрічей лідерів громад з усієї України  АHALAR-fest: “Сила досвіду громади”, яка відбулась  у Чернігові 17–20 листопада 2016 року. Більше 100  випускників з 6 сезонів програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку” та міжнародні експерти з 7  країн  протягом 4-ох днів активно обговорювали теми розвитку локальної демократії, децентралізації і роботи з конфліктами.

Центр АХАЛАР   організував цей захід з метою створення інтерактивного майданчика: протягом чотирьох днів активісти брали участь у численних майстер-класах, корисних презентаціях, креативних майстернях, інтерактивних сесіях, практичних кейсах. Фінальним акордом заходу стала підсумкова сесія у форматі відкритого простору. Присутні мали змогу обговорити ресурси, ідеї та методи роботи, які вони готові застосовувати для спільної роботи у неформальній мережі активістів “Добродел”. Було запропонувано до обговорення 15 проблемних тем. Остатній день продемонстрував, що учасники готові генерувати ідеї та об”єднуватися для вирішення цих проблем, а також довели свою спроможність активізації та розвитку місцевих громад. Як результат, на фестивалі започатковано 9 нових спільних проектів та обговорений план про подальші дії щодо їх реалізації.  Далі буде…

Цей фільм повертає нас до заходу, щоб ще раз пригадати,  зробити висновки та узяти в 2017 рік знання та досвід, яким поділився кожен з учасників заходу.

АHALAR-fest реалізовано за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рact (USAID). 

Партнер проекту – PDCS (Партнери демократичних перетворень Словаччини)

Будь-які зміни треба починати з себе

Пам’ятаю, як один мій колега-експерт з Польщі сказав, дивлячись на прекрасне приміщення в Криму, де ми проводили семінари:  “Будинок – це тільки будинок, не буде людей, він не буде нічого вартий”. Тепер його слова пригадую як пророцтво. Але з іншого боку, це ще раз було підтвердженням того, що будь-які зміни починати треба з людини, а ще краще – з себе.

Програма “Територія розвитку”, в рамках якої відбувався АHALAR-fest: “Сила досвіду громади” в кінці листопада 2016 року, розпочала свій 7 сезон. Через річну, досить непросту програму, протягом 6 років вже пройшло більше 300 активістів з усієї України.  В цьому році вже вчаться ще 40. Програма включає в себе 12-16 інтенсивних семінарських днів та постійна домашня робота над проектом. Зустрічі в Скайпі присвячуються відповідям на питання та аналізуванню зробленого. Також доведеться вчитися проектному менеджменту та звітності, якщо проект дістане дофінансування. Але головна засада, яка озвучується студентам ТР: “В цій програмі ми працюємо з людиною, а менш з проектом. Проект можна переписати, закінчити та розпочати новий. Але якщо людина не має мотивації, не хоче розвиватися та в неї не горять очі – не допоможе ніякий семінар. А якщо допоможе, то не надовго”.  Тому додаткові (але дуже важливі) теми обговорюються на семінарах та коротких перервах, в Скайпі та по телефону, на зустрічах та в листуванні, наступні: наші та спільні цінності, мотивація, конфлікти з собою та іншими, комунікація, довіра до себе, як поважати свободу  іншого та інші. Останні кілька програм протягом року наші, підготовлені для цього спеціально експерти, проводять супровід кожного учасника – такий собі лайф коучінг (Задача лайф-коучінга в тому, щоб  допомогти  людині  реалізувати себе в важливій для нього сфері за допомогою  не проявлених ресурсів та потенціалу, які він не використовує – Вікіпедія).

У цьому фільмі були використані відеоматеріали, які були зроблені Андрієм Паниченком на АHALAR-fest: “Сила досвіду громади” у Чернігові 17–20 листопада 2016 року. Більше 100  випускників програми Центру АХАЛАР „Територія розвитку” та міжнародні експерти із 7  країн  протягом 4-ох днів активно обговорювали теми розвитку локальної демократії, децентралізації і роботи з конфліктами. Крім того, були теми присвячені професійному вигоранню та креативному підходу до праці та в житті. Також відбулась лотерея, яка була зорганізована  учасниками заходу, щоб зібрати кошти на найкращий проект 2017 року. Було зібрано більш 5000 грн.

АHALAR-fest реалізовано за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рact (USAID). 

Партнер проекту – PDCS (Партнери демократичних перетворень Словаччини)

Автор: Вікторія Солоніцинапроектний менеджер, лайфкоуч, консультант Центру АХАЛАР


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Визначені переможці Конкурсу соціальних ініціатив 2021 за підтримки Європейського Союзу

Як допомагають бездомним котикам та песикам в Харкові

Перша груднева добірка актуальних можливостей

Підприємствам пропонують пройти оцінку сталого розвитку

ІзбірКом домігся скасування обмеження по допуску журналістів до будівлі ОДА

Grammarly продовжує дію безкоштовної пропозиції для НУО до кінця 2022 року