5 ініціатив у сфері громадської роботи та бізнесу — історії успіху спільноти у Богуславі

5 реалізованих ініціатив у сфері громадської діяльності та бізнесу, історії успіху та результати активної спільної роботи людей з різних міст, які зараз живуть у Богуславі – можуть свідчити про ...

Богуславська Коляда
5 ініціатив у сфері громадської роботи та бізнесу — історії успіху спільноти у Богуславі

5 реалізованих ініціатив у сфері громадської діяльності та бізнесу, історії успіху та результати активної спільної роботи людей з різних міст, які зараз живуть у Богуславі – можуть свідчити про успішність та результативність навчального курсу «Від ідей – до дій». Що вдалося зробити, які враження авторів проєктів та які подальші плани, адже на досягнутому зупинятися не збираються – читайте у нашому дайджесті:

Центр відродження традицій, який залучив майстрів з усієї громади і майстер-класи в якому відвідували охочі навіть із сусідніх міст. Освітній простір із міні-садочком, підготовкою до школи,  корекційною складовою та творчими активностями. Клінінгова фірма, яка надає свої послуги вже і за межами Богуслава. Розроблений бренд-бук для туристично-інформаційного Центру. Віднайдені автентичні колядки та щедрівки, завдяки яким вдалося зібрати майже 80 тисяч гривень на благодійні потреби – все це коротко про результати навчального курсу «Від ідей – до дій» у Богуславі, який підходить до свого завершення. 

“ Для мене цей проект був поштовхом жити тут і зараз, не відкладати свої мрії/ідеї на потім. Бо усвідомлювала, що “потім” може не настати, або просто не встигну зробити це  через ще якісь причини. Мені цікаво було навчитись новому, що треба знати, що вміти, як керувати собою і співпрацювати з людьми. Вчуся далі. Також це про те, щоб  діяти – направити свою енергію на щось потрібне і розкрити свої горизонти знань, можливо, випробувати себе. Насправді я  вже давно мрію й  хочу відродити народні традиції ужиткового місцевого мистецтва й цим привернути увагу місцевих до справжніх наших національних  традиційних цінностей, бо ці забуті речі є “намолені” віками. І , якщо вірити й розвивати в собі відчуття  сили думки, то ці всі традиційні сакральні речі допомагають нам вистояти  у скрутні незрозумілі часи, стати сильнішими, мудрішими, мужнішими і вільними”  – саме так про проєкт “Відродження Традицій” відгукується його авторка, майстриня, ткаля у третьому поколінні Валентина Ткач.

Центр Відродження Традицій

Взагалі, проєкт “Відродження Традицій” – це про відкриття Центру «Відродження Традицій», чому передувала ретельна і тривала підготовка, ремонтні роботи, виготовлення меблів, реставрація верстата та залучення великої команди. . Сам Центр існує на базі ткацької майстерні Валентини Ткач. Основна його  місія – створити комфортне середовище для відродження і популяризації місцевих ремесел та традицій, пов’язаних з ними. А відтак, за декілька місяців, починаючи з грудня, Центр об’єднав близько 30 майстринь і майстрів  із таких народних ремесел, як ткацтво, килимарство, вишивка, виготовлення національного вбрання, валяння вовни, петриківський та дибинецький розписи, соломоплетіння, робота з натуральної шкіри, бісероплетіння, писанкарство, миловаріння, традиційні вироби зі шкіри та інші. За перші місяці роботи Центру було проведено близько 50 майстер-класів, 3 вистави, 3 ярмарки виробів народних майстрів, екскурсії тощо. Також, проєкт ще і про інклюзію та благодійність частину коштів, залучених на майстер-класах чи від продажу своїх робіт, майстрині віддають на благодійність, а з моменту відкриття Центру проводилися безкоштовні майстер-класи та екскурсії для людей з інвалідністю та гостей громади зі статусом ВПО.

Центр Відродження Традицій_

Центр Відродження Традицій__

“Цей проект дав можливість долучати до ідеї відродження традицій однодумців. Виявилось, що у нашій місцевості таких людей знайти складно. Водночас це допомогло познайомитись із дуже класними молодими людьми, хто стратегічно, структуровано й цілеспрямовано робить потрібну важливу справу. Все це дає поштовх продовжувати відроджувати, шукати шляхи зберегти й розвивати свою ідею/мрію, щоб лишилось для наших поколінь ті знання і цінності. У якому форматі, стані, етапі це все збережеться, я не знаю. Але початок є, а далі, як Бог дасть. А ще я отримувала задоволення від навчання. Це заспокоювало мене трішки. Я могла перемикати увагу із війни на навчання і розвиток себе. Відчула цінність життя, важливість ще не втілених мрій. І я дію, імпровізую на ходу з метою зробити щось красиве, корисне й цікаве у тій сфері, в якій я розуміюсь найкраще і можу далі вдосконалюватись, поки маю час”, – ділиться Валентина Ткач. 

11 етнографічних експедицій селами Богуславщини, 50 людей, які поділилися своїми спогадами, близько 30 зібраних колядок та щедрівок, записані музичні мотиви та різдвяні історії, віднайдені екземпляри автентичного одягу та навіть унікальні кулінарні рецепти, “Школа Коляди” й відтворення зібраного матеріалу під час колядок та маланкування — саме про це проєкт “Портал крізь століття: Богуславська Коляда”.

Богуславська Коляда_

Його основна мета — відродити втрачену Коляду та відтворити саме місцеву традицію святкування циклу різдвяно-новорічних свят і показати її жителям Богуславщини та всім зацікавленим українцям. І це вдалося! Адже, проєкт має значне охоплення  аудиторії. До численних заходів “Богуславської Коляди” окрім, власне, самих учасників, щоразу долучалися десятки та, навіть, сотні глядачів, загалом – це понад 2000 тисячі людей – як місцевих жителів, так і мешканців зі статусом ВПО. Щодо, безпосередньо, заходів проєкту, то це – 5 освітньо-навчальних подій для дітей та дорослих. “Портальний” формат заходів давав можливість максимально зануритись в тему традицій святкувань та отримав багато позитивних відгуків від спільноти. Зокрема, йдеться про такі події, як  “Школа коляди: Різдвяні посиденьки”, “Школа Коляди: Від Романа до Йордана”,  різдвяний вертеп та майстер-класи, майстер-клас із виготовлення дідуха, відкриття та екскурсія виставкою вертепів “Різдвяне диво”. А далі були безпосередньо колядки та щедрівки Богуславщиною. І, звісно ж,  за всіма  традиціями – в автентичних вбраннях, з колядками та щедрівками, зібраними під час експедицій, з традиційними дійовими особами. Окрім самого Богуслава, їздили ще й у села громади, куди везли Коляду з піснями, які в тих таки селах і відшукали. А під час цього збирали кошти на благодійні потреби – вдалося залучити майже 80 тисяч гривень, які передали у Богуславський волонтерський штаб. Та і це ще не все! Адже команда проєкту створила Youtube-канал, де вже публікуються відео з експедицій, а також невдовзі у друці вийде брошура “Щоденник експедицій “Богуславська Коляда”. Крім того, для етноцентру зібрали та передали зразки старовинного одягу,  фотографії родин з різних періодів та населених пунктів Богуславської громади.

Богуславська Коляда

“Проект “Від ідей – до дій”, насправді, дуже переконливо показав, що в нас на Богуславщині є чимало ініціативних людей з крутими ідеями, як зробити життя тут кращим, а головне – й таких, що готові і здібні втілювати задумане найкращим чином. І я вдячна організаторам проекту, що вони цих людей зібрали разом, дали поштовх і ресурси до реалізації їх ідей. І що саме такий формат проекту обрали – не просували якусь одну власну ініціативу, а дали багатьом зробити своє, в різних сферах, в результаті помноживши вкладений капітал в рази задля користі громаді. Окрім реалізації самих ініціатив, ще важливо, що утворилась справжня спільнота навколо цього проекту, готова підтримувати один одного – і словом, і ділом, надихати один одного, робити щось разом”, – відгукується про навчальний курс “Від ідей – до дій” координаторка проєкту “Портал крізь століття: Богуславська Коляда” Юлія Гейко, – “Щодо проекту “Богуславська Коляда”, то ми ще раз переконались в актуальності цитати класика, якою розпочинали серію наших портальних культурно-просвітницьких заходів. “Ніщо не зупинить ідею, час якої настав”. Саме з початком повномасштабного вторгнення для багатьох людей прийшло розуміння, що важливо знати хто ти, що ти, за що ми воюємо і як давно. Століттями московія намагається нас поневолити, знівелювати як націю, як не підкорити, то фізично знищити. І століттями наші предки ведуть цю битву за цінності, які ми маємо знати і розділяти, щоб мати сили тримати стрій. І проект Коляда  саме про це. І ми побачили це в тому, як люди гостинно зустрічали колядницькі гурти, як активно пропонували свою допомогу, радо включались в підготовку, ділились спогадами, нелегкими життєвими історіями, піснями від мами, родинними реліквіями. І ми розуміємо наскільки важливо зберегти і донести зараз цю пам’ять, адже і так багато втрачено з людьми, які вже пішли. Тому будемо обов’язково продовжувати цю справу далі. І ще особисто для мене в цьому проекті найціннішим були ЛЮДИ”. 

Успішно реалізований і ще один проєкт в рамках навчального курсу «Від ідей – до дій» – Богуславський туристично-інформаційний центр. Його авторка – Вікторія Олійник, переїхала до Богуслава із Києва і сферу туризму у громаді вважає важливою та перспективною. Тож, в рамках цієї ініціативи команда разом з експертами розробили концепцію та PR-стратегію, брендбук та логотип Богуславського туристично-інформаційного центру. А це важливо для подальшої роботи, як от: виготовлення сувенірної продукції, створення сторінок у соцмережах, сайту. Окрім того, команда ще й розробила та запланувала екскурсійну програму для представників туристичної галузі столиці, які дуже зацікавились проєктом. Загалом, до реалізації ініціативи долучилося близько 20 людей з різних сфер, налагодилась комунікація та співпраця з представниками ресторанного бізнесу, гідами, майстрами.

Туристично-інформаційний Центр_

Туристично-інформаційний Центр

“Вважаю, що ініціатива крута і  дала учасникам проекту, дійсно, підтримку та поштовх до дій, що особливо важливо в наші непрості часи – коли більшість відчуває себе дуже невпевнено. Я рада, що захистила саме цей проект – Богуславський туристично-інформаційний центр. Він не простий, але він цікавий і соціально корисний. Для мене це важливо. Думаю, ми дещо змінимо першу версію проекту, але обов’язково будемо його рухати далі. Дуже вдячна проекту “Від ідей до дій” за знання, досвід, зустрічі з новими цікавими людьми та розширене коло спілкування”, – додає Вікторія Олійник. 

Не менш цікавим та успішним став і проект “Smart Step”. Його керівник Сергій Похил, спільно зі всією командою, створили у Богуславі своєрідний хаб для освітян, де вони в комфортних умовах мають змогу проводити свої заняття; простір, де викладачі займаються виключно освітньою діяльністю і не беруть до уваги зовнішні чинники чи фактори, які могли б відволікати їх від навчального процесу. За час реалізації проекту команда “Smart Step” орендувала приміщення з 2-ма окремими кімнатами для проведення паралельних занять; залучила 9 педагогів; провела 14 тестових занять, до яких долучилося 3 педагоги та 17 унікальних дітей. Цікаво, що після проведення таких занять команда Центру “Smart Step” отримала позитивні відгуки і записи вихованців на наступні відвідини. Ба більше, деякі батьки записали своїх дітей на 2 тижні вперед, а хтось і взагалі зробив запис на місяць вперед. Що ж стосується послуг, які надають у дитячому освітньо-розвиваючому Центрі – то це, зокрема, підготовка до школи, вчимось граючись, англійська мова, польська з нуля, художнє мистецтво, міні-садок, психолог та логопед.

Smart Step_

Сам же керівник проекту пан Сергій каже: втілити задум в життя було дуже нелегко, виникало чимало труднощів і перепон у ході реалізації проекту, але, зрештою, результатом задоволений на всі 100%:

“Хочу сказати, що проект дав надії на краще життя, на те, що, врешті, можна щось змінити не тільки особисто для себе, а і для громади. В період коли почалася війна і більшість людей, власне як і я, думали про те, що все “пропало” – проект дав можливість не думати про те, що немає майбутнього, а воно є і просто для цього потрібно трішки попрацювати. А ще є можливості для всіх ідей, які ти виношував роками. Тому назва проекту – “Від ідей – до дій” прямісінько в 10-ку! Ну і, власне, про наш проект: я задоволений тим, що у нас все вийшло, бодай запуститися, а далі вже будемо працювати над його розвитком і вдосконаленням. Всі члени команди задіяні, всі працюють, тому будемо досягати успіху і здобувати все нових і нових вершин!” 

Smart Step

Пишається тим, що стала учасницею, а згодом і переможницею курсу “Від ідей – до дій” і ВПО з Харкова Аліна Ларіна, яка реалізувала на теренах Богуславщини проект “La Clean”. Аліна, приїхавши з родиною до Богуслава ще на початку повномасштабної війни, не сиділа “без діла”, шукала можливості та шляхи для започаткування і розвитку власної справи. І, каже, саме завдяки навчальному курсу “Від ідей – до дій”, знайшла те, про що мріяла:

“Мені дуже сподобався весь проект і я безмежно вдячна організаторам за таку можливість у такий важкий для всіх час. Загалом все дуже круто, організація на вищому рівні, дуже багато нової і цікавої інформації. Особливо цінними стали для мене поради організаторів та, насамперед, підтримка і віра. Моя ініціатива подобається як мені, так і людям, які звертаються до нашої компанії за допомогою. Йдеться, зокрема, про послуги з прибирання та хімчистки м’яких меблів, а також про послугу “Майстер на годину”. Адже результат нашої роботи – це не лише візуальна складова, але й здоров’я людей. Також я ще дуже рада знайомству з новими людьми і реакцією людей на мою ініціативу. В цей час реалізувати її було важко, адже люди не звикли звертатись, а особливо давати згоду на фото- і відеозйомку, бо, мовляв: «знайомі побачать, скажуть, що ми знахабніли». Та з усім цим справимось і, сподіваюсь, змінимо ставлення людей до таких «повсякденних» послуг.”

LA.clean_

Загалом же, за трохи більш ніж 3 місяці реалізації проекту Аліна Ларіна зі своєю командою розробили брендування компанії “La Clean”, та фірмовий логотип “La Clean” для позиціонування у соціальних мережах, друкованій рекламі та на одязі працівників. Окрім цього, сформували перелік послуг, які надає компанія (клінінг, деталізоване прибирання, чистка м’яких меблів, майстер на годину, ремонтні роботи); визначили цінову політику на такі послуги; окреслили першочергову цільову аудиторію проєкту; визначили основні способи просування компанії; а також придбали необхідну техніку для своєї роботи.

LA.clean

Цікавий факт: перше замовлення послуг компанії “La Clean” відбулося ще на презентації самого проекту. Замовник обрав послугу «майстер на годину», яка була надана йому вже наступного дня. Нині ж, зазначає Аліна Ларіна, найпопулярнішою серед замовників є послуга «хімчистка м’яких меблів». 

Загалом, навчальний курс “Від ідей – до дій”, тривав 7 місяців. Спочатку – це був лекційний блок, де учасники вчились, як втілити свої плани, ініціативи, а, подекуди, і мрії у реальне життя та ще і так, щоб дати поштовх у розвитку громади. А вже з жовтня команди, залучаючи однодумців активно реалізовували свої ідеї в абсолютно різних сферах – освіта, бізнес, туризм, культура, ремесла, традиції. І це – привід для гордості, вважає керівник проєкту Олексій Рєпік:

“Особисто я пишаюсь і проєктом, і нашими учасниками. Адже, коли ми тільки починали, то у нас не вірив ніхто. А отже – ми зробили неможливе. Крім того, у  мене була мрія, щоб у Богуславі було як проводити своє дозвілля. І я зараз дуже щасливий, бо я не встигаю скрізь ходити. Тобто, активностей тут більше, ніж я можу осилити. А це реально дуже класно. Це означає, що та моя мрія здійснилась. Всі ідеї, які учасники нашого проєкту реалізували й продовжують втілювати – вони роблять те, що я зробити не зміг би. Бо вони професіонали у своїх напрямках. Тому мені це подобається”.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

  • Євгеній Пузатко

    Круто ж! Молодці