5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом

ГО «КримSOS» визначила переможців конкурсу ініціатив від громадських організацій по програмі розвитку місцевих громад. Конкурс відбувся в рамках комплексної Програми розвитку громад для ...

5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом
5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом

ГО «КримSOS» визначила переможців конкурсу ініціатив від громадських організацій по програмі розвитку місцевих громад.

Конкурс відбувся в рамках комплексної Програми розвитку громад для громадських організацій, які допомагають переселенцям. Мета Програми –  ознайомлення та впровадження інноваційного підходу до розвитку місцевих ініціатив в Україні, який вже давно широко застосовується в Європі.

Конкурс відбувся за результатами триденного бізнес-тренінгу для громадських організацій «NGO Camp» (30 березня-1 квітня на базі хабу Будинок Вільних Людей в Києві).  Тренінг проводив головний експерт Програми, Ян Цихлінський*.

5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом

Розвиток громад є інноваційною довгостроковою стратегією вирішення проблем, породжених внутрішнім переміщенням. Дана стратегія кардинально відрізняється від існуючого нині підходу. Принципи нового підходу полягають в вирішенні проблем вразливих категорій через розвиток місцевих громад, системній колективній соціальній роботі через об’єднання постраждалих людей по певним категоріям для вирішення їх спільних проблем – робота з громадами, а не з окремими людьми.

5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом

Участь в Конкурсі взяли 9 ГО - учасники тренінгу з 9 регіонів (Львівська, Харківська, Івано-Франківськ, Вінницька, Запорізька, Дніпропетровська, Волинська,  Донецька області, м. Київ)

До конкурсної комісії входили: Ірина Даценко, ГО «КримSOS»;

Ян Цихлінський, головний тренер Програми розвитку громад; Наталія Гусак, професор з соціальної роботи Києво-Могилянської Академії.

На втілення проекту по розвитку місцевих громад переможці отримають підтримку розміром 50 000 грн в негрошовій формі (закупівля необхідного обладнання або оплати послуг).

Переможці Конкурсу:

  1. ГО «Арекет» (м. Дрогобичі, Львівська обл.)

Проект: «Дрогобич – культурний простір» – проведення вуличної Акції «Запали вогонь у своєму серці», в пам’ять про жертв депортації кримських татар у 1944 році з залученням громадськості до трагічної дати рідного народу Криму.

  1. ГО «ВІ «Станція «Харків» (м. Харків)

Проект: «Станція «Спільнота» – майстер-класи для дітей,

підлітків і дорослих. Вироби будуть продані на благодійних аукціонах під час міських ярмарків. Доходи будуть витрачені на смачні подарунки для Будинку для людей похилого віку.

  1. БО «Фонд «Відродження Прикарпаття» (м. Івано-Франківськ).

Проект: «Eco-Logichna Varta» – створення місцевої громади (ВПО і місцеві жителі) для вирішення екологічних та соціальних проблем свого регіону (посадка 30 саджанців, встановлення лавок у місті, та 10 смітників).

  1. Вінницька обласна громадська організація Спілка підприємців Стіна (м. Вінниця)

Проект «Соціальна адаптація економічно активних ВПО серед молоді засобами самозайнятості» – реалізація взаємодії між ВПО, підприємцями та громадськістю. Інформування, навчання, навчання і професійної адаптації під керівництвом професійних менторів, і як кінцевий результат – тривалий термін зайнятості з можливістю кар’єрного росту для молоді ВПО.

  1. ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» (м. Запоріжжя)

Проект:  «Книголісся (Книга Forest) – сімейний відпочинок, простір для об’єднання і розвитку місцевої громади в Чернігові» – фестиваль мистецтв і книги для юних читачів та їхніх батьків.

Протягом травня планується менторська підтримка від експерта у форматі онлайн-консультацій, а в червні та липні Ян Цихлінський вирушить до переможців Конкурсу.

*Ян Цихлінський – професор Бернського університету прикладних наук за напрямками соціального розвитку місцевих громад та співробітництва між місцевими громадами в галузі розвитку. 20 років практичного досвіду в даній сфері, в тому числі робота в країнах Південного Кавказу – Арменія, Айзербайджан, Грузія і в Шрі-Ланці. В 2014-2015 роках проводив тренінги по розвитку волонтерських організацій України. Ян Цихлінський неодноразово відвідував Україну, є експертом по питанням внутрішнього переміщення та специфіці роботи громадських ініціатив у сфері допомоги ВПО.

Програма розвитку громад виконується ГО «КримSOS» в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), за фінансової підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Джерело: «КримSOS»


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024