365+ днів волонтерської діяльності Ротарі Клубу «Київ-Столиця»

Громадська організація «Ротарі Клуб «Київ-Столиця» оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці короткий звіт про діяльність протягом першого року повномасштабної російської агресії проти України.«Це були ...

Додано:
Slavko Manko

Ambulance car
365+ днів волонтерської діяльності Ротарі Клубу «Київ-Столиця»

Громадська організація «Ротарі Клуб «Київ-Столиця» оприлюднила на своїй Фейсбук-сторінці короткий звіт про діяльність протягом першого року повномасштабної російської агресії проти України.

«Це були 365+ днів невпинної волонтерської діяльності, – каже чинна Президентка ГО Леся Джадан. – Тонни гуманітарних вантажів продуктів та необхідних речей для громад, ВПО, дітей, техніка та обладнання для медзакладів, рятувальників, комунальників, шкіл та садочків, ТРО, ЗСУ, прикордонників…»

Майже 10 000 000 грн. через свої рахунки ГО спрямувало на проєкти допомоги дітям, які постраждали від війни, придбання спецтехніки, медобладнання, генераторів, житло для родин, чиї домівки знищили окупанти, відновлення освітніх закладів. Зараз можемо згадати деякі з тих проєктів.

Hospital goods

Шість грантів на суму $148 000 з Міжнародного Фонду реагування на катастрофи Ротарі Інтернешнл за підтримки ротарійців Ірландії, Японії, США спрямовані на придбання пожежної машини, потужних генераторів, модульних будинків та допомогу дітям.

В партнерстві з БФ «Клуб Добродіїв», завдяки залученим Ротарі $25 000 та проактивності американських ротарійців, 885 дітей з 610 родин на прифронтових та деокупованих територіях, отримали продуктові набори, гуманітарні речі та навіть канцелярію, іграшки для реабілітації.

На Чернігівщині три родини, в одній з яких виховуються 8(!) дітей, чиї домівки знищили російські окупанти, отримали власне житло.

Майже 380 000 грн через механізм міні-грантів від української Спілки ротарі-клубів спрямували на реалізацію власних проєктів: «Ротарійський коридор підтримки», «Продуктові набори для ВПО в Чабанівській громаді», «Тепло для захисників», «Будь свідомим – збережи життя».

10 громад в Чернігівській та Київській областях і місто-герой Чернігів були постійно в полі зору Ротарі Клубу «Київ-Столиця». Всебічна підтримка всесвітньої спільноти ротарійців пішла назустріч потребам з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

2022 Chernihiv Fire car

21 медичний заклад та 3 реабілітаційні центри в Чернігівській області, а також містах Київ, Чернігів, Суми, Кривий Ріг, Дніпро та Краматорськ отримали медичні засоби, ліки, медобладнання та інструменти, генератори, системи очищення води, речі для поранених.

Суттєва допомога була надана 8 підрозділам ДСНС України в Чернігівській області: рятувальний човен з двигуном від шведських ротарійців, пожежна машина, автомобіль для розмінування, генератори, мотопомпи, аптечки, ковдри.

В цілому, 65 генераторів потужністю від 2,2кВт до 40 кВт були передані до підрозділів ЗСУ, ТРО, прикордонників, рятувальників, медиків, реабілітаційних центрів та навіть Національного Ботанічного саду в Києві.

Хочеться відмітити, що ротарійці багатьох країн (Швеція, Ірландія, Велика Британія, Італія, США, Німеччина, Франція, Швейцарія, Японія, Кенія) підставили нам плече підтримки. Найбільше допомоги ми отримали від Ротарі Клубів Швеції.

Lesya at Rotary Storage

На жаль, війна розкидала членів Клубу по всьому світу. Але ми підтримуємо зв’язок, навіть через океани. Наші «амбасадори» в 5 країнах (Велика Британія, Швеція, Німеччина, Швейцарія, Фінляндія) провели благодійні аукціони, різноманітні акції та реалізовували проєкти на підтримку українського опору. Лише в перший день відкриття виставки-продажу ікон, написаних на ящиках з боєкомплектів, у Лондоні зібрали 30 000 фунтів стерлінгів.

За фінансової підтримки ротарійців Швеції у двох навчальних закладах Чернігівщини, що постраждали внаслідок російської агресії, відновлені вікна. Вартість робіт склала майже 600 000 грн.

Дуже приємно, що тема волонтерства та благочинства стала популярною в українському середовищі. Девять телеканалів (1+1, 5-й, Суспільне, Прямий, Перший, Еспресо, Інтер та інші), показали сюжети про наші проєкти. А два відеоролика ТРК «ТІМ» про неймовірну історію багатодітної родини Коваленків на Чернігівщині зібрали понад 3 000 000 переглядів протягом місяця з дня виходу. Про справи ротарійців часто пише регіональна преса.

Ми з твердістю дивимося вперед, віримо в Перемогу та тримаємо стрій. За рік, що минув, утворили дочірній («сателітний») клуб в м.Кривий Ріг, майже сформували кістяк майбутнього Ротарі-клубу на Чернігівщині. В цілому, лави клубу «Київ-Столиця» поповнили 22 нових ротарійця. Разом ми – велика сила!
https://www.facebook.com/Rotary.Kyiv.Capital

Підготував Славко Манько


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах

Революція Гідності 10 років потому: дискусія за участі активістів Євромайдан SOS та Крим SOS

Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники