30 українських громад створять комунікаційні стратегії

У квітні 2024 р. стартувала програма «Комунікаційні стратегії для територіальних громад» від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та «Інтерньюз-Україна». У межах програми експерти допоможуть 30 громадам розробити ...

Додано:
Internews Ukraine

тренінг менеджер телефон
30 українських громад створять комунікаційні стратегії

У квітні 2024 р. стартувала програма «Комунікаційні стратегії для територіальних громад» від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та «Інтерньюз-Україна». У межах програми експерти допоможуть 30 громадам розробити комунікаційних стратегій до 2027 р. 

Станом на початок 2024 року місцевим радам на всіх рівнях в Україні довіряли всього 43,2% українців (опитування Центру Разумкова, 19-25 січня 2024 р.). Прикметно, що цей показник демонструє тенденцію до спадання (грудень 2023 р. — 47,3%, липень-серпень 2021 р. — 51,4%). Одним із дієвих інструментів для формування довіри є якісна комунікація та залучення громадян до місцевого самоврядування. Це особливо актуально в умовах повномасштабної війни, коли інформація стає потужною зброєю для дестабілізації в суспільстві. 

У відповідь на ці виклики Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ініціював 10-місячну програму «Комунікаційні стратегії для територіальних громад». Мета — посилити комунікаційні компетенції органів місцевого самоврядування для ефективної взаємодії з мешканцями, бізнесом та партнерами. 

170424_30-українських-громад-створять-комунікаційні-стратегії_1920Х1080_розсилка

Для участі у програмі були відібрані 30 громад із 10-ти областей (Львівська, Волинська, Полтавська, Рівненська, Одеська, Житомирська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська та Закарпатська). Партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» для втілення проєкту стала ГО «Інтерньюз-Україна»: експерти організації працюватимуть з громадами над розробкою комплексних комунікаційних стратегій. 

У ході програми заплановані такі заходи

  • комунікаційний аудит та аналіз Стратегій розвитку громад, 
  • стратегічні сесії для напрацювання ключових елементів комунікаційної стратегії, 
  • підготовка комунікаційної стратегії до 2027 року для 30 громад, а також плану на перший рік впровадження стратегії, 
  • розробка посібника з комунікацій, а також комунікаційних шаблонів для щоденної роботи, 
  • консультації для громад та підтримка на перших етапах втілення комунікаційної стратегії. 

Розбудова ефективних комунікацій в органах влади та місцевого самоврядування — один зі стратегічних пріоритетів ГО «Інтерньюз-Україна». Ми раді ділитися 28-річною експертизою організації з українськими громадами та посилювати їхні голоси і впливовість. Довіра до органів влади на місцях —це наріжний камінь єдності та згуртованості українського суспільства. А без цих складових неможливо давати гідну відсіч ворогу, — зазначила креативна директорка ГО «Інтерньюз-Україна» Діана Іщенко.

 

Проєкт «Комунікаційні стратегії для територіальних громад» реалізується ГО «ІНТЕРНЬЮЗ-УКРАЇНА» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: про злочини проти довкілля України

Оголошено переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє"

Презентовано публікацію «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»

​Доказова реабілітація: сучасні підходи та роль Івано-Франківського медичного університету

Бакототерапія та «Cталеві магнолії»: на Хмельниччині реалізують соціально-орієнтовані проєкти