260 митців з 34 країн взяли участь в open call фестивалю Mykolaiv ART Week: MEMORY в Миколаєві

На мистецький конкурс онлайн-виставки 6-го Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week подались 260 учасників з 5 континентів світу. Темою цьогорічного фестивалю є ПАМ’ЯТЬ / MEMORY, тому митці ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Mykolaiv ART Week MEMORY
260 митців з 34 країн взяли участь в open call фестивалю Mykolaiv ART Week: MEMORY в Миколаєві

На мистецький конкурс онлайн-виставки 6-го Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week подались 260 учасників з 5 континентів світу. Темою цьогорічного фестивалю є ПАМ’ЯТЬ / MEMORY, тому митці надсилали роботи саме по цій тематиці.

Культурна Платформа MY ART та Агенція розвитку Миколаєва протягом двох тижнів збирали пропозиції від усіх охочих художників та незалежних митців, які працюють з темами дослідження культури памʼяті, історії національної та особистісної ідентичності.

«Після річної паузи, ми знову повертаємось до мистецького переосмислення навколишньої дійсності шляхом проведення фестивалю. Щороку ми обираємо для нього спеціальну тему, яка відображає актуальну реальність, в якій ми з вами живемо. В умовах повномасштабної війни Україна бореться за власне майбутнє, одночасно повертаючись до тем ідентичності й опрацювання свого минулого. Тому тематика цього фестивалю – MEMORY (пам’ять). Саме про це ми хочемо сьогодні поговорити», – зазначає Дмитро Ларченко, куратор конкурсу.

Загалом на конкурс надійшли 272 заявок від 260 учасників з 5 континентів світу. Це заявники з 31 міста України (Миколаїв, Київ, Одеса, Львів, Дніпро, Харків, Ужгород, Полтава, Херсон, Івано-Франківськ, Тернопіль, Мукачево, Маріуполь, Чернігів, Мелітополь, Запоріжжя, Черкаси, Ірпінь, Біла Церква, Бровари, Вишневе, Канів, Славутич, Рівне, Калуш, Лубни, Дрогобич, Вишгород, Малин, Горохів, Вільнянськ), й релоковані та тимчасово переміщені митці з тимчасово окупованих міст Автономної республіки Крим, Донеччини, Луганщини, Херсонщини і Запорізької області. А також художники з 33 країн світу: Австралія (Мельбурн), Бангладеш, Велика Британія (Лондон, Херефорд), Греція, Ефіопія (Аддис-Абеба), Єгипет, Ізраїль (Нетанья), Індія (Нагпур, Пуне), Італія (Болонья, Гроссето), Іспанія, Казахстан (Жайрем), Китай (Гонконг ), Латвія (Рига, Юрмала), Литва, Мексика (Мерида), Непал (Катманду), Нідерланди (Амстердам), Німеччина (Берлін, Кельн), Норвегія, Південна Корея (Пусан, Имсон), Північна Македонія (Скоп’є), Польща (Варшава, Гдиня, Катовіце, Познань, Ченстохова, Бендзин), Португалія, Румунія (Бухарест), Сербія (Зренянин), Сінгапур, США (Ричмонд, Санта-Барбара), Туреччина (Стамбул, Сіноп), Фінляндія (Раума), Франція (Париж), Хорватія (Спліт), Швейцарія, Шотландія (Глазко).

Проект MEMORY покликаний через твори митців «розшифрувати» й «витягнути» назовні власні спогади, а також допомагає зазирнути у глибини колективного минулого для розуміння власного майбутнього та всього людства в цілому.

«Війна призводить до численних втрат, як людських життів, так і соціальних зв’язків. Цього року понад 20% учасників конкурсу – іноземці. Ще 30% заявників – українці, які були змушені евакуюватись за кордон, і наразі тимчасово перебувають в країнах Європи. Крім того, серед українських митців, які залишилися, багато й тих, хто вимушено переїхав в інші українські міста з тимчасово окупованих територій, або убезпечив себе на новому місці подалі від зони бойових дій. І це наша нова реальність, коли за різних обставин доводиться пам’ятати те, що варто забути, і забувати те, що варто пам’ятати», – наголошують організатори фестивалю.

На конкурс подані мистецькі твори у різних жанрах: фотографія, графіка та живопис, колаж, анімація, відео-арт, перформанс, скульптура та інсталяція.

До кінця серпня експертна рада фестивалю відбере ті роботи, які складуть основу майбутньої онлайн-виставки MEMORY в рамках 6-го Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week в Миколаєві, який пройде у вересні.

Проект реалізується Платформою MY ART спільно із Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки Українського культурного фонду.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares