26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

Генеральна Асамблея ООН 7 грудня 1987 року, за рекомендацією «Міжнародної конференції по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом» 1987 року і з метою вираження ...

Додано:
osthotline

ostHL-1
26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

Генеральна Асамблея ООН 7 грудня 1987 року, за рекомендацією «Міжнародної конференції по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом» 1987 року і з метою вираження рішучості посилювати міжнародне співробітництво по створенню вільного від наркоманії суспільства, проголосила 26 червня Міжнародним днем боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні на початок 2015 року кількість ін’єкційних наркоманів перевищувало 300 тис. осіб, а різноманітні наркотичні речовини вживає до 1,5 млн. громадян країни. Ці цифри постійно зростають. Щорічно, за даними незалежних експертів, від наркоманії та пов’язаних з нею хворобами: ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити та туберкульоз, помирає близько 120 тис. людей.

Замісна підтримувальна терапія – найважливіший компонент в боротьбі з наркозалежністю, який реалізується в Україні з 2004 р. Станом на 1 червня 2017 р. замісну терапію в Україні отримує 9615 пацієнтів на базі 177 лікувально-профілактичних установ в 25 регіонах. Цей вид лікування передбачений Загальнодержавною цільовою соціальною програмою протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затвердженої Законом України № 1708-VII від 20.10.2014. Суть ЗПТ полягає в комплексному лікуванні хворих, яке пов’язане з щоденним тривалим прийомом замісного препарату для лікування порушень, пов’язаних з вживанням екстракту макової соломки, героїну або інших опіоїдів, з метою не допустити розвиток у хворого синдрому відміни, підтримувати стабільний стан фізичного комфорту та стримувати потяг до нелегальних опіоїдів. В результаті терапії вирішуються не тільки проблеми залежності, але і інші медичні, психологічні та соціальні проблеми хворого.

У період з 2004 по 2016 р.р. програми ЗПТ проводилися за кошти Глобального Фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом і малярією, з 2016 року відповідно до міжнародних зобов’язань України, розпочалося фінансування програм замісної підтримувальної терапії з коштів державного бюджету. У бюджеті 2016 року на закупівлю препаратів замісної терапії було закладено 13 млн. грн., за які вже закуплено 9092 курсів лікування, в 2017 році ця сума збільшується до 18,4 млн. грн.

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ надає інформаційно-консультаційну та юридичну допомогу населенню України, серед яких: пацієнти програм ЗПТ, споживачі ін’єкційних наркотиків, їхні родичі, медичні працівники, представники правоохоронних органів, пов’язану з проблемами залежності від наркотичних речовин, реалізацією програми замісної терапії, а також профілактики прийому немедичних наркотиків. Дзвінки на номер Гарячої Лінії 0-800-507-727 анонімні та безкоштовні по всій території України.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях