1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

За два роки повномасштабної війни ворог зруйнував або пошкодив кожну 10 школу, як наслідок – понад 5 мільйонів школярів стикнулися з перешкодами в отриманні освіти. Діти втратили найважливіше — ...

Додано:
Lilya_Drozdyk

Знімок екрана 2024-03-04 о 14.22.51
1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

За два роки повномасштабної війни ворог зруйнував або пошкодив кожну 10 школу, як наслідок – понад 5 мільйонів школярів стикнулися з перешкодами в отриманні освіти. Діти втратили найважливіше — можливість навчатися і спілкуватися наживо. Це також є демографічною проблемою, яка не дозволяє повернутися додому сім’ям з дітьми та змушує залишати Україну тих, хто досі жив тут попри війну. Створення умов для безпечного навчання дітей має стати потужним поштовхом для тисяч сімей повернутись в Україну. 

Аби допомогти українській освіті відновитися, українські айтівці створили рейзингову платформу Pixel Donate, покликану зібрати кошти на відновлення доступу до освіти. На сайті можна знайти інтерактивну карту України, яка складається з мільйона маленьких цеглинок-пікселів. Один піксель коштує один долар, а отже, розфарбувавши Україну, донатори зберуть мільйон доларів на відбудову шкіл.

Ініціаторами проєкту стали українські благодійники Кирило Кукуруза та Юрій Каленюк, які самі є батьками школярів і проблема освіти в Україні для них так само болюча. Реалізацію проєкту та інформаційну підтримку взяла на себе діджитал агенція CF.Digital.

За основу ми взяли піксельну карту, на якій кожен може зафіксувати свій внесок, стати частиною великої мети. Ми не лише збираємо кошти для відновлення освітніх просторів, але й даємо людям відчуття залученості та об’єднаності. Глобальна мета проєкту – закривати великі збори на реалізацію соціальних проєктів, даючи можливість донейтерам бачити весь процес прозоро – від збору до реалізації.” – каже Кирило Кукуруза.

Команда проєкту збирає донати на потреби партнерського міжнародного благодійного фонду savED, який відновлює доступ до освіти в постраждалих від війни громадах. Зараз він працює в Київській, Чернігівській, Житомирській, Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. savED заснували у 2022 році міністерка освіти і науки України (2019-2020) Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal.

How to help_Pixel_Donate

Щоб задонатити на відновлення освіти, кожен може обрати піксель на інтерактивній карті. З кожним придбаним пікселем карта України оживатиме, наповнюючись кольорами та орнаментами. Кожний зроблений донат пришвидшить відбудову безпечних освітніх просторів – допоможе виростити свідому та освічену молодь, яка відбудовуватиме нашу країну.

“Ворог прицільно руйнує наші школи і садочки, відбираючи у дітей базове право на освіту. Наслідки цього вже сьогодні катастрофічні – діти втрачають навички соціалізації та, як показують дослідження, на роки відстають від однолітків за кордоном. Саме тому відбудовувати та облаштовувати тимчасові школи, облаштовувати комфортні укриття й відновлювати доступ до освіти треба вже сьогодні, не чекаючи перемоги. До цього активно долучаються наші закордонні партнери та не менш важливо, коли це роблять і самі українці завдяки таким проєктам, як Pixel Donate” – Анна Новосад, співзасновниця благодійного фонду savED.

За 2023 рік фонд savED зібрав понад 210 000 000 грн та допоміг понад 150 школам, створюючи освітні центри, облаштовуючи комфортні укриття, забезпечуючи школи технікою, меблями та книгами.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»