✔Етичний кодекс для місцевої ради – про боротьбу з корупцією, а не про дресс-код!

В чотирьох областях України, в тому числі і у Вінницькій, стартує кампанія, що покликана сформувати механізм запобігання корупції шляхом імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій ...

Додано:
cpa_result

13592577_1730344020586511_7375340210910952666_n
✔Етичний кодекс для місцевої ради – про боротьбу з корупцією, а не про дресс-код!

В чотирьох областях України, в тому числі і у Вінницькій, стартує кампанія, що покликана сформувати механізм запобігання корупції шляхом імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування.

Через те, що основні нормативно-правові акти міських та обласних рад часто не відповідають чинному антикорупційному законодавству, то ці ради й надалі залишаються одними з найбільш закритих та непрозорих органів влади в Україні. Це проявляється у “конфлікті інтересів” та “не підзвітності перед громадою”. Все частіше спливають факти зловживання службовим становищем або лобіювання власних інтересів. Водночас реальних механізмів контролю за діями чиновників, фактично не існує. Світова ж практика демонструє, що одним із методів протидії корупції є впровадження етичних кодексів і дотримання чиновниками їх норм.

У Вінницькій області пілотними радами, де громадськість буде відстоювати питання запровадження етичних кодексів, стануть Вінницька обласна Рада, Вінницька міська рада, Хмільницька та Жмеринська міські ради.

Координатори кампанії у Вінницькій області (представники Інституту Республіка та Центру громадської активності «Результат») наголошують, що цілями кампанії є:

1. Підвищити рівень обізнаності громадян та представників місцевої влади щодо методів та інструментів запобігання корупції.
2. Розробити та популяризувати серед органів місцевої влади механізмів запобігання конфлікту інтересів.
3. Налагодити співпрацю між громадою, громадськими організаціями та владою на різних рівнях з метою протидії корупції.

Наразі, ініціаторами кампанії розробляється технічний документ, що стане основою для майбутніх етичних кодексів, які будуть винесені на обговорення громадськості, депутатів та експертів. Лише спільна робота над кодексом гарантує створення якісного продукту, що стане ще одним інструментом у боротьбі з корупцією на місцях.

Про подальші етапи кампанії читайте на наших сторінках у ФБ «Прозорі ради: Вінницька область», «Активна Громада» та на сайті Центру громадської активності «Результат».

Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

‪#‎Inrespublica‬ ‪#‎Ейдос‬ ‪#‎ЗапобігайКорупції‬ ‪#‎ЕтичніКодекси‬


 

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares