Звіт правозахисних організацій про злочини проти людяності, скоєні під час Євромайдану (доповнене видання)

Результатом злочинів проти людяності, вчинених під час Євромайдану у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, стало вбивство щонайменше 114 людей, з яких 94 були активістами Євромайдану, ув’язнення на ...

Ціна свободи

Громадський Простір

Результатом злочинів проти людяності, вчинених під час Євромайдану у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, стало вбивство щонайменше 114 людей, з яких 94 були активістами Євромайдану, ув’язнення на різний термін щонайменше кількох сотень осіб, нанесення тілесних ушкоджень більше тисячі активістам, досі не відома доля щонайменше 27 зниклих.

Про це йдеться у Звіті правозахисних організацій про злочини проти людяності, скоєні під час Євромайдану правозахисних організацій «Ціна свободи» (доповнене видання), підготовлений Коаліцією громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності.

Правозахисні організації та ініціативи протягом року працювали над документуванням та систематизацією інформації про злочини проти людяності, вчинені під час Євромайдану. Зроблене спільними зусиллями подання у січні 2015 року було передано на розгляд прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

В якості доказів у поданні доданий великий масив відео- та фотоматеріалів із фіксацією злочинів правоохоронців та паралімітарних груп, так званих “тітушок”, що слугує підтвердженням усвідомлення виконавцями злочинів своєї цілковитої безкарності.

До Коаліції громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності входять громадська ініціатива «Євромайдан-SOS», Центр інформації про права людини, Міжнародний фонд «Відродження», Проект «Без кордонів», ГО Центр «Соціальна дія», Громадська організація «Ініціатива Е+», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Фундація правової допомоги, Центр політико-правових реформ, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Громадська організація «Громадська комісія з питань розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, група адвокатів родин Небесної Сотні.

Друковану версія видання українською та англійською мовами можна отримати в офісі Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Ліана Мороз, 482 03 63, [email protected]

Джерело : МФ «Відродження»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Що потрібно зробити, щоб комфортно жити в громаді?

Які компетенції нам потрібні для відновлення?

У Кривому Розі волонтерки шиють білизну для лікарень та ВПО