Звіт БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» про діяльність у 2017 р.

Після Революції Гідності неурядові організації, волонтери та всі небайдужі соціально активні громадяни стали частіше брати на себе відповідальність за події в Україні. Громадські організації стали ...

Додано:
Franek

звіт звітність report

Franek

Після Революції Гідності неурядові організації, волонтери та всі небайдужі соціально активні громадяни стали частіше брати на себе відповідальність за події в Україні. Громадські організації стали ініціювати позитивні зміни в країни. Наша організація БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» – одна з них.

Місія нашої організації полягає в тому, щоб модернізувати систему надання медичних і психосоціальних послуг в Україні таким чином, щоб вони ставали доступними для людей, які зіткнулися з проблемою невиліковного захворювання.

Однією з головних наших активностей у 2017 р. було проведення численних тренінгів і посилення соціальної активності у Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Запорізькій областях і м. Києві. Участь у них взяли близько 200 лідерів (лідерок) і активістів (активісток) неурядових організацій, керівників закладів сфери охорони здоров’я та соціального захисту. Основні теми, які ми розглядаємо – паліативна та хоспісна допомога, проектний менеджмент як інструмент збільшення доступності до медичних і психосоціальних послуг, фандрейзинг, медична реформа та ін.

Під час тренінгів ми поширюємо літературу про сучасні форми допомоги тяжкохворим і про способи участі громадян у розбудові сучасної системи допомоги тяжкохворим.

7-9 лютого 2017 р. було проведено тренінг “Основи проектного менеджменту та фандрейзингу”, участь у якому взяли представники Національної медичної академії післядипломної освіти (з кафедр сімейної медицини, педіатрії, неврології та рефлексології, дитячої отолорингології, кардіології, дитячих і підліткових захворювань). Індивідуальні консультації після тренінгу продовжувалися ще у лютому та березні 2017 р. Також, аналогічний тренінг було проведено у грудні 2016 р., а консультації його учасників продовжувалися у січні 2018 р. Таким чином, було покращено якість знань щодо грантів і грантового менеджменту. У 2018 р. заплановано проведення ще 2-х таких тренінгів.    

Також у лютому-березні наша Асоціація стала базою практики для студентів Києво-Могилянської академії за напрямом «Соціальна робота».

У квітні-травні 2017 р. було надано підтримку кафедрі паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика щодо залучення міжнародних лекторів (експертів) під час циклу ТУ “Медсестринство у паліативній допомозі”. Виступили експерти з м.Варшава, Жешув, Люблін (Польща). Впровадження міжнародних (європейських) стандартів у практику роботи медичних працівників надзвичайно важливе.

6-10 листопада 2017 р. було прийнято участь у міжнародному стажуванні з питань клінічної логопедії та фізичної реабілітації (м.Вроцлав, Польща). У рамках стажування відбулася зустріч з керівництвом факультету післядипломного навчання Вроцлавського медичного університету, а також кафедрою спеціальної педагогіки університету Дольношлензська вища школа, де обговорювалася можливість участі у програмах Горізонт 2020 і Еразмус.  

Представники Асоціації паліативної та хоспісної допомоги також активно навчались і пройшли цикл тренінгів з посилення інституціональної спроможності від Міжнародної організації з міграції, а також співпрацюють з Міжнародною мережею паліативної допомоги для дітей й Українським незалежним центром політичних досліджень та іншими організаціями. Таке навчання завжди є мотиватором змін і джерелом натхнення до нової роботи.

Також близько 20 медичних і соціальних працівників, психологів і волонтерів Асоціації паліативної та хоспісної допомоги прийняли участь у ряді міжнародних стажувань і навчальних візитів у Польщу та Словаччину.

3-8 квітня 2017 р. Асоціація прийняла участь у III-му тижні соціальної роботи у м.Кракові в рамках загальнопольського тижня соціальної роботи «Піклуючись про людину» – акції під патронатом Міністерства Сімьї, праці та соціальної політики.    

Модернізація медичної та соціальної допомоги населенню –  ось шлях до якісної, доступної та сучасної паліативної та хоспісної допомоги тяжкохворим громадянам.

У 2017 р. ми розпочали співпрацю з програмою «Молодіжний працівник»,  яка реалізується урядом України. Розбудова можливостей молодих людей у сферах захисту прав, проектного менеджменту, посилення їх відповідальності щодо розвитку країни – це вимога часу.   

Також ми спільно з австрійськими та словацькими колегами прийняли участь у виданні міжнародного журналу Clinical social work and health intervention. Спеціальний випуск було присвячено паліативній і хоспісній допомозі та 50-річчю першого в світі сучасного хоспісу св. Христофора в Лондоні. Випусковим редактором видання був голова правління БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги».

На початку 2017 р. голова правління Асоціації паліативної та хоспісної допомоги увійшов до організаційного комітету 3-ї міжнародної конференції «Догляд у паліативній та хоспісній допомозі», яка відбулася 21-22 червня у Філадельфії, штат Пенсільванія (США).

Спільно з кафедрою паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ми оновили цикл удосконалення для медичних сестер і в 2018 р. розпочнемо викладання для них.

Асоціація приймає активну участь у політичних процесах, формуванні місцевої політики щодо тяжкохворих і обговоренні місцевих нормативно-правових актів: Стратегії та Програми розвитку паліативної і хоспісної допомоги у Київській обл.; у 2018 р. планується реалізація цих програм, а також програм у інших містах.

Асоціація є активним членом РГ-4 Української сторони Платформи громадянського суспільства – фактично, коаліції проєвропейських інституцій, переважно, громадянського суспільства, які прагнуть позитивних змін й провадять моніторинг наближення України до ЄС.

 На протязі 2017 року відбулася дуже активна робота у соціальних мережах (Linkedin), результатом стало напрацювання понад 20 постійних контактів з різними провідними фахівцями та науковцями. Загалом, база контактів у мережі охоплює близько 500 осіб.

На 2018 р. заплановано продовження подібної діяльності, а також активізація індивідуальних консультацій, особливо щодо стажувань, співпраця з офісом програми Еразмус, активізація розсилок про можливі стажування та ін. форми навчання.

Ми дякуємо всім за сприяння нашій діяльності в 2017 р. і запрошуємо до співпраці! Наш сайт www.palliativ.kiev.ua, моб. 097 14 17 456


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін