Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні: результати дослідження

Звіт Програми розвитку ООН (UNDP), підготований за участі експертів Українського центру суспільних даних "Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні".Статистичний аналіз на основі даних ЄДРПОУ ...

unnamed (19)

Громадський Простір

Звіт Програми розвитку ООН (UNDP), підготований за участі експертів Українського центру суспільних даних “Жінки та чоловіки на керівних посадах в Україні”.

Статистичний аналіз на основі даних ЄДРПОУ дозволяє зробити певні висновки щодо гендерного розподілу керівників підприємств та організацій, а також приватних підприємців, і заповнити у такий спосіб певні прогалини в статистиці. Це дослідження є спробою поглянути на тенденції лідерства чоловіків і жінок у офіційно зареєстрованих установах, організаціях та підприємствах, у тому числі у розрізі галузей та видів діяльності (за Класифікацією видів економічної діяльності КВЕД-2010), а також регіонів, типів населених пунктів. Окрім висновків щодо чоловіків і жінок на керівних позиціях, дослідження також демонструє можливості роботи з відкрити даними, що оприлюднюються державою, для громадських організацій, бізнес-асоціацій та, власне, самих органів влади.

Дослідження проведено в рамках проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», що впроваджується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань, та у співпраці з ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» та Українським центром суспільних даних.

З основними результатами, а також з інтерактивною візуалізацією, яка дозволяє самому досліджувати гендерні дані у розрізі галузей та видів діяльності за КВЕД, можна ознайомитися тут: http://socialdata.org.ua/edrpou-gender/.

Завантажити звіт у PDF тут.

Масив даних, підготований на основі бази ЄДРПОУ та використаний для аналізу тут.

Словник масиву (опис змінних, метадані) тут.

Джерело: Український центр суспільних даних.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області