«Зелений подих» — новий приклад соціального бізнесу
Історія успіху команди «Зелений подих» з Миколаївської області є прикладом того, як одна ідея може перетворитися на соціально орієнтоване підприємство, здатне змінювати життя громади. Очолює команду ...
Додано:
ГО «Міжнародна агенція змін»
Історія успіху команди «Зелений подих» з Миколаївської області є прикладом того, як одна ідея може перетворитися на соціально орієнтоване підприємство, здатне змінювати життя громади. Очолює команду Галина Секкер, яка розповідає, що про курс Impactpreneurship 2.0 вона дізналася під час засідання робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості. Галина зізнається, що раніше сумнівалася у своїх силах і не була впевнена у власних ідеях, але її любов до навчання та зацікавленість курсом спонукали подати заявку. Разом з однодумцями вона створила команду, що стала основою для впровадження ідеї, яка давно визрівала.
Проєкт «Зелений подих» має чітку мету — створення соціально орієнтованого підприємства, яке вирішує дві ключові проблеми: адаптацію аграрного сектору до змін клімату та забезпечення економічної та соціальної підтримки вразливих груп населення, таких як ветерани з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, сільські жінки та непрацююча молодь. «Першочергова проблема, яка спонукала мене до створення цього проєкту, — це вплив зміни клімату на вирощування винограду, зменшення його продуктивності та зникнення деяких сортів. Для того, щоб його зберегти доводилося використовувати багато хімічних препаратів. Тому з’явилася ідея встановити тепличку для винограду, щоб вберегти його від зміни клімату та вирощувати екологічно чисту продукцію», — натхненно поділилася із нами капітанка команди.
Також Галина наголошує, що особливістю проєкту є не лише вирощування винограду, а й створення комфортних умов для працівників. «Ви багато бачили теплиць з виноградником, музикою та зоною відпочинку для працівників? Я ще не бачила. Ми вважаємо, що соціальна складова нашого проєкту допоможе легше виконувати робочі задачі, та й в цілому любити свою роботу. Ми вирощуємо не просто продукти, а продукти з любов’ю», — зазначає Галина.
Навчання на курсі Impactpreneurship 2.0 допомогло команді побачити соціальну складову бізнесу та її значення. «Ми навчилися бачити, як соціальний компонент допомагає не тільки людям, а й самому бізнесу», — ділиться Галина. Успіх команди підтримували ментор Андрій Гончаров та взаєморозуміння всередині спільноти. Галина зазначає: «Найголовніше в нашій команді — це підтримка та спільні цінності». У команді «Зелений подих» працює декілька основних учасників/-ць: ініціаторка ідей та проєктна менеджерка, комунікаційний менеджер, бухгалтер та маркетолог. Усі члени команди взаємозамінні й підтримують одне одного, кожен з них здатний виконувати будь-які завдання, пов’язані з проєктами. Окрім основної команди, вони співпрацюють із юристкою, бухгалтеркою та широким колом друзів із різних сфер діяльності, які завжди готові допомогти.
Попри всі виклики, головним досягненням проєкту стало розуміння його впливу на громаду. «Ми плануємо працевлаштовувати ветеранів з інвалідністю та сільських жінок, надаючи їм комфортне місце роботи. Також на своєму прикладі ми хочемо показати мешканцям, що треба вірити у свої сили! Немає нічого неможливого», — говорить Галина. Проєкт також орієнтований на масштабування. Команда планує розвивати ідею збереження винограду та забезпечення комфортних місць роботи для інших громад.
Проєкт «Зелений подих» є прикладом того, як невелика команда з великою ідеєю може змінювати життя людей. Гасло команди «Разом ми можемо більше!» продовжує надихати та об’єднувати громаду, демонструючи, що соціальне підприємництво в Україні має величезний потенціал. «Соціальне підприємництво — це бізнес, який приносить задоволення та користь», — переконана Галина.
Ініціативу «Курс із соціального підприємництва “Impactpreneurship” на платформі FUNdraiser» реалізує ГО «Міжнародна агенція змін» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки урядів Данії та Нідерландів та фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».