Запровадження фінансової автономії шкіл: аналіз законодавства та практичні інструменти реалізації

Впровадження реформи освіти на принципах гідності, взаємоповаги та партнерства – є одним із стратегічних напрямків діяльності КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення". Наша команда ...

97399800_523517131678814_6481137917753294848_o

Світлана Дубина-Литвиненко

Впровадження реформи освіти на принципах гідності, взаємоповаги та партнерства – є одним із стратегічних напрямків діяльності КОО ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”. Наша команда переконана, що кожна дитина має право на отримання якісної освіти незалежно від того, де вона народилася і в якій сім’ї проживає. Саме тому ми підтримуємо розвиток системи освіти, адвокатуємо фінансову автономію навчальних закладів та докладаємо максимальних зусиль для розвитку альтернативних інноваційних методів навчання та розбудови мережі позашкільних навчальних закладів.

Ми працюємо в тому числі для того, щоби впровадження фінансової автономії освітніх закладів стало поширеною практикою в Україні. Аби полегшити цей процес і освітянам, і батьківській спільноті, і громадським активістам наша експертка Алла Волошина розробила практичний посібник “Запровадження фінансової автономії шкіл: аналіз законодавства та практичні інструменти реалізації“.

У ньому ви знайдете:

  • оцінку нормативно-правових актів загальнонаціонального та місцевого рівнів (й ОТГ зокрема), які дають можливість школам запровадити ефективну фінансову автономію
  • типові положення, які регулюватимуть роботу піклувальних (наглядових рад),
  • інструменти, що допоможуть проаналізувати ситуацію щодо автономізації закладів на території та запропонувати зміни до принципів їхньої діяльності.

Видання буде корисним громадським активістам, працівникам відділів та управлінь освіти, адміністраціям середніх навчальних
закладів комунальної форми власності, які прагнуть впровадити ефективну фінансову автономію середніх навчальних закладів комунальної форми власності.

Читати посібник

Посібник підготовлений у рамках реалізації проєкту «Реформа освіти під громадським контролем», який реалізовувала Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у рамках діяльності, яку виконував Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Що потрібно зробити, щоб комфортно жити в громаді?

Які компетенції нам потрібні для відновлення?

У Кривому Розі волонтерки шиють білизну для лікарень та ВПО