Як відбувається продовження контракту з директорами шкіл, які були призначені вперше?

По закінченню контракту з директорами шкіл, які призначені вперше строком на 2 роки, його продовжують без конкурсу на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди У сучасній системі освіти керівники шкіл ...

Додано:
DOCCU

125868873_200624924884778_8273451134835390063_n

DOCCU

По закінченню контракту з директорами шкіл, які призначені вперше строком на 2 роки, його продовжують без конкурсу на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди

 У сучасній системі освіти керівники шкіл призначаються виключно за результатами конкурсного відбору. Така норма вперше була встановлена у 2017 році Законом України «Про освіту», шляхом внесення змін до діючого тоді Закону України «Про загальну середню освіту». Законом передбачалося, що з директором школи (крім приватної) має укладатися строковий трудовий договір (контракт) строком на шість років, а для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше – строком на два роки.

Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, що його розробило Міністерство освіти і науки України на виконання норм Закону, вступило в силу у квітні 2018 року. А це означає, що з 2020 року вже можуть наставати випадки закінчення перших укладених контрактів з тими директорами шкіл, які обійняли посаду вперше.

Чинне законодавство – Закон України «Про повну загальну середню освіту» – також визначає, що з особою, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше, укладається трудовий договір строком на два роки. По закінченні строку дії такого договору та за умови належного виконання сторони мають право продовжити його строк дії ще на чотири роки без проведення конкурсу.

Законодавство не визначає жодних умов, за яких може бути продовжено/не продовжено строковий трудовий договір, укладений на 2 роки. Якщо таких умов не було передбачено і в самому договорі, то для його продовження потрібна згода двох сторін: керівника закладу загальної середньої освіти та відповідної посадової особи засновника (голови відповідної ради чи керівника державного органу) або керівника уповноваженого ним органу (структурного підрозділу з питань освіти). Якщо ж строковим трудовим договором було передбачено певні заходи, дії, умови, що передують його продовженню, (наприклад, публічний чи письмовий звіт керівника, результативність роботи, підвищення професійного рівня тощо), то їх виконання (досягнення) може впливати на рішення сторін.

ДО УВАГИ

Фактичне продовження строкового трудового договору (контракту) відбувається шляхом укладення додаткової угоди до нього в частині продовження терміну та не передбачає змін в інших частинах.

Також не варто забувати, що керівник закладу загальної середньої освіти (крім приватного) зобов’язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин. 

Сергій Дятленко

Національний експерт проєкту DECIDE з розвитку демократичних освітніх систем в громадах

Тут можна приєднатися до спільноти DECIDEяка об’єднує управлінців та освітян — людей, не бояться змін, інновацій та вболівають за свої громади. 

А на сайті «Освіта. Коментують експерти» знайти фахові пояснення ключових подій у сфері освіти.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Протипожежна безпека у закладах освіти: проблема територіальних громад чи держави?

Посібник «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах: корисні поради та кращі практики»

Amicus curiae: практика залучення «друга суду» в Україні та за кордоном

НАКО розповів що буде далі з оборонно-промисловим комплексом України

Порядок стягнення і визначення розміру аліментів. Корисна інформація для батьків

Результати моніторингу порушення цифрових прав в Україні за березень 2021 року