Як отримати субсидію у 2021 році

Відділ «Олександрівське бюро правової допомоги» Краматорського МЦ з надання БВПД інформує! З початком осені розпочинається новий опалювальний сезон, а разом з ним сезон отримання субсидій. ...

Додано:
tetyanavechirko

pexels-sora-shimazaki-5668869

tetyanavechirko

Відділ «Олександрівське бюро правової допомоги» Краматорського МЦ з надання БВПД інформує!

 З початком осені розпочинається новий опалювальний сезон, а разом з ним сезон отримання субсидій. Розповідаємо, як отримати субсидію в новому опалювальному сезоні.

Громадяни, які в минулому опалювальному сезоні отримували субсидію вона призначатиметься автоматично. Необхідно повторно звертатися, у разі якщо в домогосподарстві відбулися зміни (наприклад, хтось виписався), або субсидія нараховувалась за рішенням комісії. З січня 2021 року рішення про призначення субсидії приймає управління соціального захисту населення, якщо особа отримує субсидію за рішення комісії необхідно повторити процедуру.

Хто має право на субсидію

Пунктом 4 Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі Положення) визначено, що всі громадини так і не громадяни, які проживають в приміщеннях (квартирах або будинках) та мають право на отримання житлових субсидій.

Однак є й випадки, через які субсидія не призначається.

Якщо у власності є два житлових приміщення, крім житла, яке розташоване у сільській місцевості, або на тимчасово окупованій території.

Якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир, та 230 кв. метрів для будинків.

Якщо є у власності новий автомобіль до 5 років або 2 автомобілі й найстаршому до 15 років.

Якщо особа заплатила за будь-що сумою понад 50 тисяч гривень за перше півріччя цього року (крім медичних, житлово-комунальних та освітніх послуг та квартири чи будинку, якщо не минуло шість місяців з продажу попередньої)

Якщо є депозитний рахунок, на якому більше ніж 100 тисяч гривень

Якщо є працездатні члени сім’ї, але вони не навчаються, не працюють, не надають будь-які інші соціальні послуги, не стоять на обліку в центрі зайнятості. (окрім осіб, які не працювали пів року або хоча б один місяць стояли в центрі зайнятості, отримували пенсію, або інший вид допомоги.

Як отримати субсидію

Звернутись до органу соціального захисту населення за місцем проживання з наступним переліком документів:

копією паспорта

заявою про призначення та надання житлової субсидії,

декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

договір найму (оренди) житла (за наявності),

довідки про доходи (у разі зазначення у декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, ПФУ)

інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби), наприклад, документами, що підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації. Такими документами можуть бути: (довідка про місцеперебування в іншому місці у зв’язку з роботою, навчанням, довідки про оплату житлово-комунальних послуг, договір оренди житла тощо).

Зверніть увагу! Заяви з відповідними документами приймаються органом соціального захисту населення лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі (через офіційний вебсайт Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua/), або через ЦНАП.

Строк розгляду зазначених документів складає 10 календарних днів.

Інформацію щодо призначення субсидій можна дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій, https://subsidii.ioc.gov.ua.

З повагою, головний юрист відділу Тетяна ВЕЧІРКО


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін