Видання для людей поважного віку «Інформаційна гігієна, або як розпізнати неправдиві новини в інтернеті»

Інтернет – це величезний простір, у якому містяться значні об’єми інформації різноманітного характеру і не завжди вони правдиві. В багатьох випадках неможливо притягнути до відповідальності за ...

Додано:
prawolviv2016

0

prawolviv2016

Інтернет – це величезний простір, у якому містяться значні об’єми інформації різноманітного характеру і не завжди вони правдиві. В багатьох випадках неможливо притягнути до відповідальності за неправдиву, або неперевірену інформацію. А також неможливо контролювати увесь потік інформації в інтернеті.

Важливо розуміти, що фейки (неправдиві новини, або спотворено зінтерпретовані факти) не фабрикують просто так: вони мають приносити вигоду своїм авторам. Важливо і те, що фейки поширюються швидше за факти.

Втім, якщо знати прості правила розпізнавання фейків, їх можна викрити.

ГО «Суспільство і право» розроблено та видано інформаційний буклет для людей поважного віку Інформаційна гігієна або як розпізнати неправдиві новини в інтернеті (“фейк” чи істина)

В інформаційному буклеті міститься інформація про те, які існують ознаки фейків, на що варто звертати увагу та чого варто остерігатись при вивченні інформації. Також розміщена інформація про те, що таке інформаційна бульбашка та як з неї вийти; що можна зробити, аби розвантажити мозок від надміру інформації; яких базових принципів потрібно дотримуватися, щоб почуватися як риба в інформаційному океані.

Буклет видано в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як допомогти близькому з залежністю і зберегти себе: рекомендації психологині

Як французький бульдог став антистрес-менеджером — досвід ГО з України

Яким чином громада може вже зараз узгодити свою Стратегію розвитку з цілями Політики згуртованості ЄС?

Чи може наразі територіальна громада ухвалювати стратегію свого розвитку на більш тривалий період, ніж до 2027 року?

Бюджет громадських ініціатив. Фінансування та процедури громадського голосування

Комунікація і молодіжна політика – недооцінені чи невидимі?