Візитка Товариства Анонімні Алкоголіки

Для кожного, хто прийшов до А.А. Для всіх, хто скеровує людей до А.А.Ця інформація як для людей, які можуть мати проблеми із питтям алкогльних напоїв, так і для тих, хто контактує з людьми, які мають ...

fvdshot-16_03_2013-4-17-23-1_720_auto

Анонімні Алкоголіки

Для кожного, хто прийшов до А.А.
Для всіх, хто скеровує людей до А.А.

Ця інформація як для людей, які можуть мати проблеми із питтям алкогльних напоїв, так і для тих, хто контактує з людьми, які мають проблему або мають підозру на наявність проблеми. Повна та детальна інформація доступна в нашій літературі опублікованій А.А. World Services Inc. (в Україні це – Український Центр Обслуговування груп АА www.aa.org.ua )
У цьому листі ми розповідаємо, чого можна очікувати від Анонімних Алкоголіків.
Тут ми описуємо, що таке А.А., що А.А. робить, і що А.А. не робить.

Що таке А.А.?
Анонімні Алкоголіки – це міжнародна спільнота чоловіків і жінок, які мали проблеми з питтям. Це непрофесійна, багаторасова, аполітична, повністю на самозабезпеченні та усюди доступна спільнота. Вимоги до віку чи освіти не існують. Членство є відкритим для усіх, хто хоче щось зробити зі своєю проблемою пиття.

Єдина мета видужання з алкоголізму
Деякі фахівці називають алкоголізм та наркоманію як “токсикоманія” або “хімічну залежність”. Не алкоголіки також беруть участь у нашій Спільноті. Їх ми іноді запрошуємо до участі в А.А. та заохочуємо відвідувати А.А. зібрання. Не алкоголіки можуть відвідувати відкриті зібрання А.А. в якості спостерігачів, але закриті зібрання А.А. можуть відвідувати лише ті, хто має проблеми з питтям.

Чим займаються в А.А. ?
1. Члени А.А. діляться своїм досвідом з усіма, хто шукає допомоги у вирішенні своєї проблеми – пиття; вони надають особисту послугу або «спонсорство» алкоголіку, який приходить до А.А. з будь-якої установи чи організації. (*спонсорство — це інформаційний супровід та пояснення новоприбулому моментів участі).
2. Програма А.А., викладена в наших Дванадцяти Кроках, пропонує алкоголікові спосіб розвивати задоволене життя без алкоголю.
3. Ця Програма обговорюється в А.А. під час групових зібрань.
а). Відкриті зустрічі “спікерів” – відкриті для алкоголіків та не алкоголіків. (Відвідування на відкритих засідань А.А. – найкращий спосіб дізнатися, що таке А.А., що робить, а що не робить.) На зустрічах “спікерів” члени А.А. “розповідають свої історії”. Вони описують свій досвід з алкоголем; як вони потрапили до А.А.; і як змінилося їхнє життя внаслідок участі у Товаристві Анонімні Алкоголіки.
б). Відкриті дискусійні зустрічі – один член розповідає коротко про свій досвід пиття, а потім веде дискусію на тему виздоровлення або будь-які інші проблемні теми, пов’язані з питтям. (Закриті зустрічі призначені для Членів A.A. лише для тих хто має проблеми з питтям.)
в). Закриті дискусійні зустрічі – проводяться так само, як і відкриті дискусії, але лише для алкоголіків або потенційних представників A.A..
г). Покрокові зустрічі (зазвичай закриті) – обговорення одного з Дванадцяти Кроків програми.
д). Члени А.А. також проводять засідання у виправних закладах та лікувальних установах.
е). Членам А.А. може бути запропоновано провести інформаційні зустрічі про А.А. у діяльності обласних відділень Соціальних служб чи для водіїв, які потрапили у ДТП під дією алкоголю. Ці зустрічі про А.А. не є регулярними.

Чим не займається А.А.
1. Не формує початкової мотивації алкоголіків до одужання.
2. Нічого не вимагає від своїх членів.
3. Не ініціює і не приймає участі у будь-яких дослідженнях.
4. Не веде жодних списків своїх членів а-ні історії їх дій.
5. Не приєднуються до соціальних служб (хоча члени групи А.А., групи та службові комітети часто співпрацюють з ними).
6. Не слідкує та не намагається контролювати своїх членів.
7. Не складає медичних або психологічних діагнозів чи прогнозів.
8. Не надає послуг з детоксикації, догляду, госпіталізації, ліків або будь-якого медичного чи психіатричного лікування.
9. Не пропонує жодних релігійних послуг.
10. Не займається освітою про алкоголь.
11. Не забезпечує житлом, продуктами харчування, одягом, робочими місцями, грошима чи будь-якими іншими соціальними послугами.
12. Не надає порад щодо вирішення сімейних справ.
13. НЕ приймає будь-яких грошей за свої послуги або будь-які внески від сторонніх осіб. (не-A.A. джерел).
14. Не надає рекомендацій дозвільним комісіям, адвокатів, посадових осіб суду, соціальних агентств, роботодавців, тощо.

Для працівників судових програм та лікувальних установ
За останні роки групи АА радо вітали багатьох нових членів скерованих судами та з реабілітаційних центрів. Дехто приходив до АА добровільно, інші — під певним тиском. У нашій брошурі “Як члени АА співпрацюють” говориться наступне:
Ми не можемо дискримінувати будь-якого перспективного члена АА, навіть коли він або вона приходить до нас під тиском суду, роботодавця чи будь-яких інших установ. Хоча сила нашої програми полягає у добровільності членства в АА, багато хто з нас вперше відвідали збори АА тому, що нас змусив або хтось інший, або внутрішній дискомфорт. Але постійне відвідування АА виявило нам справжню природу цієї хвороби … АА не цікавить хто направив людину до АА. Нас цікавить людина, яка має проблему з питтям. .. Ми не можемо передбачити хто одужає, і ми не маємо повноважень вирішувати, як будь-який алкоголік повинен шукати одужання.

Література

А.А. Література, затверджена конференцією, є доступна українською та російською мовами. Для отримання літератури, будь ласка, напишіть або зателефонуйте до Українського Центру Обслуговування АА.

Часопис А. А. “Джерело”, – це що-квартальний журнал, відомий також як “наші друковані зустріч” – містить багато цікавого, а саме, наші розповіді про одужання від алкоголізму, написані насамперед членами А.А. Це корисне введення та постійне “донесення наших ідей” на різноманітні товариські зустрічі з А.А. з іншими.

Закінчення

Основна мета А.А. полягає в тому, щоб передати своє повідомлення про одужання алкоголіку, який шукає допомоги. Практично усі лікування алкоголізму намагається допомогти алкоголікам зберегти тверезість. Незалежно від дороги, якою ми йдемо, ми всі робимо одну спільну справу – допомагаємо в одужанні алкоголіка. Разом ми можемо робити те, що ніхто з нас не міг досягти самостійно.

Ми можемо послужити джерелом особистого досвіду та бути постійною системою підтримки відновлення алкоголіків.

Український Центр Обслуговування груп АА
Адреса – 36023, м.Полтава, вул.Героїв АТО, 116/1
E-mail – [email protected] Вебсторінка www.aa.org.ua
Телефони: + 38-096-527-87-52 (Київстар) + 38-099-928-93-78 (МТС)


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Що потрібно зробити, щоб комфортно жити в громаді?