Як правильно замовити витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку?

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку є необхідним для вчинення різних нотаріальних дій, наприклад для вступу у спадщину.При зверненні про отримання витягу постає питання, який ...

Додано:
tetyanavechirko

pexels-sora-shimazaki-5668869

tetyanavechirko

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку є необхідним для вчинення різних нотаріальних дій, наприклад для вступу у спадщину.

При зверненні про отримання витягу постає питання, який саме вид витягу з ДЗК про земельну ділянку потрібен?

Відповідно до Порядку ведення Держаного земельного кадастру, витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку поділяються на:

1. з відомостями про речові права на земельну ділянку, їх обтяження, одержаними в порядку інформаційної взаємодії з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з відомостями РРП);
2. усіма відомостями, внесеними до Поземельної книги, крім відомостей про речові права на земельну ділянку, що виникли після 1 січня 2013 р (без відомостей РРП)

Назви цих витягів можуть трохи ввести в оману, але потрібно розуміти, що якщо права на земельну ділянку зареєстровані в Державному реєстрі речових прав то Вам потрібно обрати ВИТЯГ з відомостями РРП, якщо ні то ВИТЯГ без відомостей РРП.

Чому це важливо?

Якщо замовити ВИТЯГ з відомостями РРП, щодо земельної ділянки права на яку не зареєстровані у ДРРП, система сформує Вам витяг без зазначення власників та користувачів жодної вини Державного кадастрового реєстратора або адміністратора ЦНАП тут не буде.

Також й у випадку якщо права на земельну ділянку зареєстровані у ДРРП, а Ви замовили ВИТЯГ без відомостей РРП, то система знов сформує Вам витяг без зазначення власників та користувачів.

Як же перевірити, чи внесені відомості з ДРРП до ДЗК?

Дуже просто, заходимо на Публічну кадастрову карту, знаходимо необхідну земельну ділянку, обираємо «Інформацію про право власності та речові», проходимо ідентифікацію за допомогою ЕЦП або ID банкінгу та перевіряємо інформацію.

Доречи, зверніть увагу, що у 2021 році ВИТЯГ без відомостей РРП коштує 113.50 грн, натомість ВИТЯГ з відомостями РРП ще + 60 грн, якщо відомості надаються в паперовому вигляді та +30 грн якщо в електронному вигляді.

Також важливо знати, що ВИТЯГ з відомостями РРП можливо замовити лише через ЦНАП, сплативши попередньо дві квитанції – одна за надання відомостей з ДЗК, друга з ДРРП. В той же час ВИТЯГ без відомостей РРП також можна замовити, та за бажання отримати або в електронному вигляді на пошту, або в ЦНАПі через функціонал Публічної кадастрової карти, сплативши лише 113.50 грн адміністративного збору та 2.08 грн комісії онлайн оплати.

З повагою, Тетяна ВЕЧІРКО


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Звітування за гуманітарною допомогою

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України»

Чому місцева влада повинна підтримувати сільський розвиток: законодавство та практики Євросоюзу

Не петицією єдиною! Розбираємо найкращі варіанти для допомоги громадським активістам

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?