Україна та Міжнародний кримінальний суд: питання конституційного значення

Україна пройшла довгий та тернистий шлях до співпраці з Міжнародним кримінальним судом (МКС). У 2001 році Конституційний суд визнав Статут МКС таким, що не відповідає Конституції України, в той час ...

звіт DRI

Громадський Простір

Україна пройшла довгий та тернистий шлях до співпраці з Міжнародним кримінальним судом (МКС). У 2001 році Конституційний суд визнав Статут МКС таким, що не відповідає Конституції України, в той час коли Угода про асоціацію між ЄС та Україною зобов’язує Україну забезпечити ратифікацію Римського статуту та співпрацю з судом.  Висновок Конституційного Суду України від 2001 року  вимагає внесення відповідних правок до Конституції перед ратифікацією статуту. Хоча дві декларації, зроблені Україною щодо визнання дії Римського статуту в конкретних випадках, безперечно заслуговують на позитивну оцінку, багато серйозних юридичних питань можна врегулювати тільки після ратифікації Римського статуту Верховною Радою. Конституційна Комісія України розробила необхідні конституційні зміни, які позитивно оцінила Венеціанська Комісія. Разом з тим, викликає занепокоєння той факт, що нещодавно поданий Президентом України до Верховної Ради проект змін до Конституції у сфері судочинства передбачає трирічне відтермінування набрання чинності відповідного положення.

Микола Гнатовський, провідний радник DRI з конституційних питань, аналізує в останньомі звіті DRI поточні напрацювання щодо реформи та висвітлює окремі аспекти, що є підставою для занепокоєння. Читайте повну версію аналітичного звіту англійською та українською.

Основні висновки звіту були представлені на громадській дискусії, що відбулася в Українському кризовому медіацентрі, у Києві. Звіт та аудіозапис дискусії доступні за посиланням.



Аналітичний звіт розроблено в рамках проекту, спрямованого на підтримку прозорого процесу політичних реформ в Україні. Проект, що впроваджується DRI та Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, фінансується за рахунок гранту Міністерства закордонних справ Німеччини.  Дізнайтеся більше про наш проект. Щоб слідкувати за регулярними оновленнями та аналізом прогресу реформ в Україні, завітайте на наш вебсайт та підпишіться на нашу сторінку у Facebook.

Джерело: DRI


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін