У світ вийшла книга про перший проєкт мобільних майстерень в Україні –«Tolocar»

7 лютого представники проєкту «Tolocar» повідомили, що книга “Як толокарити. Практичний посібник для мобільних мейкерспейсів» вже в мережі. Книга доступна безкоштовно за посиланням. Посібник ...

Додано:
Tolocar

Book

Tolocar

7 лютого представники проєкту «Tolocar» повідомили, що книга “Як толокарити. Практичний посібник для мобільних мейкерспейсів» вже в мережі. Книга доступна безкоштовно за посиланням. 

Посібник розповідає про проєкт “Tolocar», який зародився одразу через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення як об’єднання зусиль німецьких та українських партнерів за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Протягом цього часу мобільні мейкерські майстерні  обладнані інструментами та цифровими технологіями, відомі як “толокари”, здійснили 146 проєктів та інтервенцій у різних областях України, включаючи будівництво, ремонт та відновлення, цифровізацію, культурну підтримку, а також проведення тренінгів та майстер-класів з цифрових технологій. Проєкт «Tolocar“ згуртував багатьох мейкерів у різних сферах, які підтримують інноваційну екосистему України. 

Map

“Українці взяли свою долю в свої руки в неймовірний спосіб. Вони справжні “мейкери”.пише в передмові до посібника Йохен Фласбарт – Державний секретар у Федеральному міністерстві економічного співробітництва та розвитку. На думку німецького уряду, відбудова України – це завдання всього українського суспільства, яке Німеччина разом з своїми партнерами підтримують. 

Community “Це не лише про відновлення інфраструктури, але й про підтримку українців у їхній спробі впоратися з травмами війни та зміцнення соціальної єдності”додає Фласбарт. 

Назва «Толокар» вміщує саму ідею проєкту, адже “толока” – це віддавна традиційний спосіб в Україні виявляти солідарність та гуртуватись для  вирішення спільних для громади проблем. У посібнику подані приклади того, як громади формувались та об’єднуватись навколо спільних цілей в рамках проєкту –  наприклад, при перетворенні та переоблаштуванні старого закинутого кінотеатру у Чернігові на коворкінг; як оператори толокарів швидко та ефективно виготовляли прозорі панелі для утеплення вікон у першу зиму війни після бомбардувань та руйнувань будівель; а також як співпрацюючи з місцевими організаціями та волонтерами толокари відтворили орнаменти на історичних дерев’яних будинках, сприяючи збереженню української культури. 

Tolocar

В посібнику  йдеться також про те, як проєкт “Tolocar” діючи відповідно до своїх принципів сприяє децентралізованим процесам виробництва, спільному інноваційному розробленню продуктів та обміну знаннями, а також підтримує взаємозв’язки української інноваційної екосистеми з міжнародними мейкерськими організаціями, забезпечуючи міжнародний обмін та можливість отримувати та ділитись передовими знаннями у сфері інновацій та технологій.

workshop

 “Із тисяч виробничих майстерень/фаблабів по всьому світу, найбільш впливова й обнадійлива діяльність відбувається нині в Україні” – Ніл Гершенфельд, очільник Центру бітів і атомів при Массачуссетському інституті технологій, Fab Academy. 

Учасники та партнери проєкту “Tolocar” вірять в актуальність та необхідність масштабування даного проєкту, і сподіваються, що цей посібник дозволить читачам оцінити трансформаційний потенціал мобільних мейкерських просторів, особливо в складні часи викликів та перетворень. Також вони мають надію, що принципи та ідеї закладені в роботу толокарів надихнуть читачів на подальший розвиток інновацій та співпрацю! “Як толокарити. Практичний посібник для мобільних мейкерспейсів” доступний публічно на сайті – приємного читання! 

Tolocar_team#TOLOCAR – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини @bmz_bund і виконується GIZ у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами. 

Будь ласка, підтримайте нас, розповсюджуючи посилання на посібник серед своїх контактів. Ви можете зв’язатися з нами через Instagram (@Tolocar.ua), Facebook (@Tolocar:Мобільні майстерні в Україні) та електронну пошту ([email protected]). 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області