Світ без бар’єрів: новий горизонт для постраждалих від війни в Україні

У сучасному світі, де кожен день може принести непередбачувані виклики, особливо цінується людське здоров’я та благополуччя. В Україні, яка переживає важкі випробування, проект «Живи без обмежень», ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

OIG1

Kseniya Sladkevych

У сучасному світі, де кожен день може принести непередбачувані виклики, особливо цінується людське здоров’я та благополуччя. В Україні, яка переживає важкі випробування, проект «Живи без обмежень», що його реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за підтримки Програми розвитку ООН і фінансової підтримки Уряду Японії, відкриває нові можливості для людей, постраждалих від війни, особливо зосереджуючись на людях з інвалідністю із порушеннями зору.

Мета проекту амбітна — створити безпечне інклюзивне середовище в деокупованих громадах, забезпечити розвиток медичних і соціальних реабілітаційних послуг, що відповідають потребам людей, чиє життя перевернулося внаслідок війни. Проект передбачає не просто допомогу у відновленні здоров’я, але й повернення віри в себе та свої сили, можливість жити повноцінним життям без бар’єрів.

Важливою складовою проекту є розробка комплексної реабілітаційної моделі для людей з порушенням зору. На базі Центру комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» у Вінницькій області відпрацьовуються програми, що допомагають адаптуватися до нових життєвих умов, навчають самостійності та сприяють максимальному відновленню здібностей.

Проект також включає розробку та поширення низки документів, які стануть в нагоді не лише учасникам програми, але й широкому колу фахівців та організацій, зайнятих у сфері соціального захисту та реабілітації по всій Україні.

Із усіма матеріалами можна ознайомитись на сайті організації:

Швидке оцінювання бар’єрів, з якими стикаються постраждалі від вибухонебезпечних предметів під час реабілітації;

Методологічні рекомендації щодо надання комплексних соціальних послуг постраждалим від вибухонебезпечних предметів у громадах, які було презентовано під час семінарів і вебінарів соціальним працівникам центрів соціальних служб деокупованих і прифронтових громад Донеччини;

Картування послуг у громаді для постраждалих від вибухонебезпечних предметів, у рамках якого розглянуті наявні послуги у громаді для постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів, та аналіз механізмів і маршрутів переадресації щодо підтримки людей, які постраждали від мінно-вибухової діяльності у трьох деокупованих громадах Донеччини.

Ініціатива «Живи без обмежень» демонструє силу співпраці міжнародних організацій, державних установ та громадськості у вирішенні гострих соціальних проблем. Проект є яскравим прикладом того, як, незважаючи на всі труднощі, можна знайти шлях до покращення життя тих, хто цього найбільше потребує.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?

Що потрібно зробити, щоб комфортно жити в громаді?

Які компетенції нам потрібні для відновлення?

У Кривому Розі волонтерки шиють білизну для лікарень та ВПО