Співпраця заради локальних змін: успішні практики з Польщі та України

Реформа децентралізації є ключовою для успіху шляху демократії, який обрала Україна. Водночас, це реформа, яка спонукає нас всіх думати про те, яким чином брати відповідальність за зміни на краще в ...

foto-Publikacja-300x156

Громадський Простір

Реформа децентралізації є ключовою для успіху шляху демократії, який обрала Україна. Водночас, це реформа, яка спонукає нас всіх думати про те, яким чином брати відповідальність за зміни на краще в наших громадах.

Процес об’єднання громад складно, довго, але все ж рухається вперед. І хоча перша хвиля об’єднаних громад вже відзначає свій ювілей від створення, залишається досить багато не об’єднаних сіл та селищ, які тільки придивляються до результатів і навіть з певною пересторогою ставляться до процесу об’єднання, серйозно зважуючи всі «за» та «проти». Дилеми, перед якими стоять представники громад: який варіант об’єднання вибрати; як прийдеться функціонувати в нових умовах?

Змінити щось на краще на своїй вулиці, в селі, селищі, місті, дуже важко без співпраці і без того, щоб дослухатися до потреб та думок мешканців. На це ми намагалися звернути увагу в нашому проекті «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування». Нашою метою було заохотити представників різних секторів: громадських активістів, місцеве самоврядування та місцеві державні адміністрації – до співпраці, а також передати конкретні навички та інструменти, для врахування думки громади в процесі планування змін. На наше переконання, саме це є запорукою успішної роботи на користь громади. В рамках проекту ми також обмінювалися досвідом діяльності на локальному рівні між українськими та польськими громадами. Ще одним з важливих результатів цього проекту стала реалізація локальних ініціатив в 18 громадах в різних областях України. Описи декількох з них знайдете у цій збірці.

Ця збірка містить описи вже реалізованих успішних ініціатив, з Польщі та України, які показують як крок за кроком, цеглинка за цеглинкою, стають можливі великі перетворення в громадах. Описані у цій збірці ініціативи досить різноманітні – знайдете тут приклади міжсекторальної співпраці, приклади вдалого залучення та активізації громади, приклади здійснення видимих змін у громадському просторі різних місцевостей: перебудови вулиць, організації громадського транспорту, екологічної утилізації сміття. Є успішні та цікаві приклади консультацій з громадськістю, а також застосування громадського бюджету. Є описи ініціатив спрямованих на те, аби мешканці краще розуміли рішення, які приймаються на місцевому рівні – шляхом аналізу місцевих бюджетів, також і з точки зору гендерної чутливості. Для нас важливим було показати приклади ініціатив, які сприяють активізації людей з особливими потребами. Інша дуже важлива тема це виклики перед якими стоять зараз наші суспільства – питання інтеграції мігрантів (у Польщі) та внутрішньо переміщених осіб (в Україні) у нових для себе громадах.

Збірку також можна завантажити на сторінці Громадські ініціативи України.

Джерело: Громадські ініціативи України.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Алгоритм отримання компенсації за працевлаштування переселенців: інформація для роботодавців

Поради психолога щодо роботи сімейних лікарів з ветеранами

Гайд для ВПО “Юридичний супровід вирішення житлових питань ВПО”

Теоретичний гайд: як заповнити грантову заявку

Політика згуртованості: ЄС та Україна. Аналітична записка

OSINT-розвідка у роботі журналістів/ок