Швидка оцінка щодо кібербезпеки дітей 10-18 років

В Україні від початку повномасштабного вторгнення росії понад 7 мільйонам українських дітей довелося подорослішати... Тому продовжуємо боротися за повернення їм дитинства, за їхнє майбутнє!Ми ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

інтернет

Kseniya Sladkevych

В Україні від початку повномасштабного вторгнення росії понад 7 мільйонам українських дітей довелося подорослішати.

Швидка оцінка ситуації обкладинка

.. Тому продовжуємо боротися за повернення їм дитинства, за їхнє майбутнє!

Ми турбуємося не лише про фізичну, але й про інформаційну безпеку наших дітей, тому реалізуємо проекти з кібербезпеки підлітків задля запобігання цифровим сексуальним домаганням у мережі, покращення міжсекторної співпраці у запобіганні та реагуванні на випадки онлайн-насильства щодо дітей в Україні тощо.

Сьогодні пропонуємо вам ознайомитись із «Швидкою оцінкою ситуації щодо кібербезпеки дітей 10-18 років».

Швидка оцінка була проведена в квітні-травні 2022 року в рамках Проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект фокусується на визнанні пріоритету захисту дітей як однієї з уразливих груп від різних форм насильства, у тому числі кібернасильства, а також на необхідності вжити всіх можливих заходів для їх убезпечення. Діяльність Проекту спрямована на підвищення спроможності правоохоронних органів та організацій громадянського суспільства забезпечувати цифрові права дітей та створювати ефективні сучасні інструменти реагування на жорстоке поводження з дітьми в Інтернеті.

Основною метою презентованого дослідження було оцінити існуючі та нові, спричинені війною, проблеми та потреби дітей 10-18 років щодо безпеки в Інтернеті для подальшої розробки пріоритетного плану дій на основі цих потреб та для ефективної профілактики й реагування насильство. Необхідно було провести її швидко (протягом місяця), з доступними під час війни (воєнні дії, міграція та переселення родин з дітьми, зміна пріоритетів та функцій, тощо) експертними ресурсами.

Звіт підготувала команда експерток МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» у складі: Наталія Лук’янова, кандидат політичних наук, експертка з захисту прав дітей  та Світлана Фесенко, експертка з соціологічних досліджень, моніторингу та оцінки.

Авторки дякують всім національним експертам та фахівцям, які взяли участь в дослідженні, а також батькам та дітям, які знайшли час та можливість взяти участь в опитуванні.

Ознайомитись зі звітом чи роздрукувати його можна тут Звіт оцінки ситуації щодо онлайн насильства серед дітей.pdf (lhsi.org.ua)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Дослідження: емоційно-психологічний стан херсонців

Поєднання різних міжнародних механізмів притягнення до відповідальності за міжнародні злочини: на прикладі справи про збиття літака рейсу MH17

Як інтегрувати менторські та коучингові послуги у громадські проєкти

Сергій Милейко: "Робити добрі справи не так вже і важко, а під час війни просто необхідно"

Інженерка, яка повернулася відбудовувати місто: історія Лілії з Херсону

Жінки та війна: ризики інфікування ВІЛ в Україні