Що робити, якщо втратили техпаспорт на авто за кордоном

Головна проблема полягає в тому, що для отримання дублікату техпаспорта до сервісного центру МВС необхідно доставити сам транспортний засіб, а для перетину кордону на авто митній службі необхідно ...

ЮрШтаб

Юлія Соловйова

Головна проблема полягає в тому, що для отримання дублікату техпаспорта до сервісного центру МВС необхідно доставити сам транспортний засіб, а для перетину кордону на авто митній службі необхідно надати документи на авто. 

Команда ЮрШтабу підготувала для Вас покроковий алгоритм дій у разі втрати техпаспорта за кордоном. 

      ​​1. Звернутись до Консульства України

Якщо хтось знайшов втрачений Вами документ, є ймовірність, що його передали до Консульства України. Починати варто саме з цього. 

  1. Звернутися до поліції країни, де це сталося

У поліції треба отримати висновок/рішення/ поліції, перекласти на англійську та українську мови та завірити цей переклад нотаріально.

  1. Звернутись до сервісного центру МВС України

Отримати витяг з Єдиного державного реєстру МВС про реєстрацію транспортного засобу. Перекласти на англійську мову та завірити нотаріально.

Зробити це можливо особисто або за дорученням (доручення можна оформити у консульстві України або у нотаріуса, воно має бути або українською мовою, або перекладено на неї та завірено). 

  1. Перетин кордону. 

Якщо Ви звертались особисто, то з документами необхідно повернутись в країну, в якій втратили техпаспорт та вже потім перетинати кордон на авто. Якщо зверталась третя особа за дорученням, Вам необхідно отримати документи та з ними перетинати кордон на авто. 

  1. Звернутись до сервісного центру МВС України

Подати заяву про перереєстрацію транспортного засобу (особисто або уповноваженим представником (заповнюється в ТСЦ). Пройти огляд транспортного засобу та отримати дублікат техпаспорта.

Необхідні документи: 

  1. паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних в безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання), або документ, що засвідчує особу і підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання, в тому числі – довідка про взяття на облік ВПО: паперова чи електронна в Дії);
  2. копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  3. якщо інтереси власника транспортного засобу представляє третя особа, то необхідний оригінал довіреності;
  4. платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;
  5. довідка з поліції (якщо свідоцтво було викрадено). 

 

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?