Що робити, якщо строк для прийняття спадщини пропущено?

Часто трапляються такі випадки, коли спадкоємець (спадкоємці) пропустили строк для прийняття спадщини. Тому Вам необхідно знати, як же поновити строк для прийняття спадщини.Відповідно до ч. 1 ст. ...

Додано:
polbvpd

БПД чистий стаціонарка

polbvpd

Часто трапляються такі випадки, коли спадкоємець (спадкоємці) пропустили строк для прийняття спадщини. Тому Вам необхідно знати, як же поновити строк для прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 Цивільного кодексу України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України встановлено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Важливим моментом є той факт, що якщо спадкоємець на момент смерті спадкодавця проживав (був зареєстрований) спільно із спадкодавцем, то така особа вважається такою, що прийняла спадщину фактично.

У разі якщо особа не прийняла спадщину вчасно, остання вважається такою, яка пропустила строк для прийняття спадщини.

Іншим варіантом є отримання спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини, письмової згоди інших спадкоємців, що прийняли спадщину, на подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після встановленого строку.

Також, одним із варіантів спадкування є звернення до суду із позовом про поновлення строку для прийняття спадщини та призначення додаткового строку.

Проте, слід звернути увагу на те, що для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини позивачеві необхідно довести поважність причин його пропуску.

До поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини суди визначають: тривала хвороба, відбування покарання у місцях позбавлення волі, перебування на строковій службі, перебування тривалий час за межами України та ін.

Отже, якщо з’являються сумніви щодо строків, можливості оформлення або підтвердження факту прийняття спадщини, проконсультуйтеся у відділі «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2 або за телефоном (0532) 50-27-29.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України»

Чому місцева влада повинна підтримувати сільський розвиток: законодавство та практики Євросоюзу

Не петицією єдиною! Розбираємо найкращі варіанти для допомоги громадським активістам

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?

Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні

  • Darth Raenor

    test