Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Онлайн-медіа “Східний Варіант” випустив п’ятий аналітичний матеріал “Дорога стійкості на сході України: що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?” про застосування ...

Додано:
Eastern Variant

Дорога стійкості

Eastern Variant

Онлайн-медіа “Східний Варіант” випустив п’ятий аналітичний матеріал Дорога стійкості на сході України: що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?” про застосування інструментів місцевої демократії на Донеччині та Луганщині, а також про те, якими можуть бути заходи стосовно місцевої демократії. 

У матеріалі можна знайти відповіді на такі питання:

  • чи можливе існування демократії під час війни?
  • чому відновлення довіри людей до держави, її представників — це зараз питання національної безпеки?
  • яким може бути залучення громадян до участі у справах своїх громад під час воєнного стану?
  • якими є рекомендації пріоритетних заходів політики щодо місцевої демократії?

Основні висновки та рекомендації на основі дослідження:

  • Кабінету Міністрів України розробити та внести зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», якими визначити особливості функціонування інструментів місцевої демократії в умовах правового режиму воєнного стану. 
  • Розробити і затвердити постановою КМУ методику визначення безпекових засад реалізації форм місцевої демократії, а також створити консультативно-методичний центр, який буде надавати інформаційну, методичну, консультативну підтримку для військових адміністрацій
  • Розробити та видати методичні рекомендації щодо виконання статутів територіальних громад та інших актів Органів місцевого самовряування з питань демократії участі, а також щодо тимчасового регулювання інструментів місцевої демократії для військових адміністрацій.
  • Військовим адміністраціям пріоритезувати механізми дорадчої демократії у своїй діяльності, активно використовувати інструмент консультацій з громадськістю в різних форматах, зокрема електронних консультацій та публічних громадських обговорень у форматі відеоконференцій; забезпечити належне функціонування громадських рад і консультативно-дорадчих органів.
  • Інститутам громадянського суспільства, активній громадськості розширювати використання інструментів демократичної участі, активно включати нові цифрові платформи до залучення громадян та громад до проєктів відновлення, зокрема DREAM, задля співпраці з органами влади та забезпечення громадського контролю. 

Автором аналітичної статті є кандидат філософських наук і доцент Донецького національного університету імені Василя Стуса Володимир Кіпень Порфирович. 

***

Аналітичний матеріал виданий завдяки програмі «Український фонд швидкого реагування», що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю громадської організації «Східний Варіант» і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін

«Зелений подих» — новий приклад соціального бізнесу

Соціальна майстерня «Drevko»: простір для нових можливостей