Що дає нам асоціація з ЄС: серія брошур

Обравши євроінтеграційний курс, Україна разом із зобов’язаннями отримала величезний європейський  досвід. Країни ЄС пройшли більшість шляху, що лежить перед нашою державою - перейнявши їх досвід ми ...

Додано:
Olga Khomyakova

env_managment

Olga Khomyakova

Обравши євроінтеграційний курс, Україна разом із зобов’язаннями отримала величезний європейський  досвід. Країни ЄС пройшли більшість шляху, що лежить перед нашою державою – перейнявши їх досвід ми уникнемо власних помилок і швидше досягнемо успіху. Підтримка громадян у проведенні реформ у сфері охорони довкілля на виконання Угоди про асоціацію є важливою. Але для цього громадяни мають розуміти, що зміниться завдяки імплементації європейських директив, і що це їм дасть особисто.

Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» підготував серію брошур «Що нам дає асоціація з ЄС?». Кожна з восьми брошур охоплює окремий тематичний напрямок охорони довкілля, а саме:

 • Управління довкіллям
 • Управління відходами і ресурсами
 • Якість води та управління водними ресурсами
 • Якість атмосферного повітря
 • Охорона природи
 • Попередження промислового забруднення
 • Протидія зміні клімату та захист озонового шару
 • Безпека поводження з ГМО

Кожна брошура:

 • містить ключові принципи законодавства ЄС, яким регулюється відповідна сфера охорони довкілля, перелік актів європейського права, до яких Україна має наблизити своє законодавство, а також лаконічний зріз існуючої законодавчої бази в Україні,
 • описує переваги європейських підходів для системи охорони довкілля загалом і громадян зокрема,
 • пропонує прості, але ефективні, практики, які вже зараз може почати впроваджувати кожен з нас.

Брошури були презентовані в рамках Форуму успішних практик у сфері охорони довкілля 20 червня 2019 року. Їх можна безкоштовно завантажити у pdf-форматі за посиланням.

Брошури підготовлено в рамках проекту «Від Угоди про асоціацію до успішних практик: охорона довкілля в дії» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках грантового компоненту проекту Громадська синергія під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Їх зміст є особистою позицією авторів і не обов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Посібник для журналістів "Правові засади професійної діяльності журналіста"

Порадник з особистої безпеки для правозахисників та активістів

Посібник "Аналіз ризиків під час обробки персональних даних: що важливо знати?"

Центру політико-правових реформ – 25 років

Цифрова трансформація освіти і науки. Про команду, виклики та здобутки

Проєкт Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти