«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

За кожним брендом стоять люди. Йдеться не лише про його засновників і засновниць, а й про працівників та працівниць, які реалізують ідеї й допомагають бренду існувати. І коли через війну робочих рук ...

20231012_121625 - Maria Dvorsky-2-2

Український центр сприяння інвестийціям то торгівлі

За кожним брендом стоять люди. Йдеться не лише про його засновників і засновниць, а й про працівників та працівниць, які реалізують ідеї й допомагають бренду існувати. І коли через війну робочих рук стає менше, викликів для бізнесу більшає. Про це історія Марії Дворської, власниці Dvorsky Studio.     

Марія — не лише засновниця, а й головна дизайнерка та завідувачка виробництва Dvorsky Studio, студії дизайну та виробництва сучасних меблів, яка розташовується у Вишгороді Київської області. Кожен проєкт студії створюється індивідуально під замовника — приватної особи чи великої компанії. 

20231012_121625 - Maria Dvorsky-2-2

Війна стала викликом для багатьох українських бізнесів, і бізнес Марії не виняток. Через атаки на критичну інфраструктуру власниці Dvorsky Studio довелося шукати рішення, як продовжувати працювати в період обмеженого електропостачання на виробництві. Також виникли проблеми із замовленнями. Але найголовніший виклик — збереження команди, більшість якої складають чоловіки. 

«Коли я не можу знайти рішення чи вплинути на ситуацію, я все одно роблю свою справу, адже ненавиджу зупинятись і чогось чекати. Багато хто рекомендує більш обережно йти своїм шляхом, однак ці два роки мене ще більше навчили нічого не боятися», — коментує Марія. 

Поступово робота студії почала відновлюватися. Так, Марія з командою виконала всі старі замовлення та почала шукати нові, а на позиції, де раніше працювали чоловіки, пропонувати нові вакансії жінкам. Сьогодні дівчата працюють менеджерками проєктів, займаються фінансами та розвитком у компанії, коли чоловіки виробляють меблі. Сама Марія закриває декілька посад, які раніше теж обіймали чоловіки. Жінка пропагує гендерну рівність не лише через залучення жінок на нові вакансії, а й пропонує однаковий рівень заробітної плати для жінок і чоловіків. У Dvorsky Studio жінки й чоловіки отримують рівну плату за виконання тих самих задач чи заміщення однакових посад. 

20231125_124058 - Maria Dvorsky-2

«Кожна жінка має право на реалізацію себе в улюбленій справі, й у цьому їй потрібна підтримка як чоловіків, так і жінок, — розповідає Марія. — Не кожна з нас має бути з сильним та стійким характером, однак кожна може бути професіоналкою!». 

За час війни Dvorsky Studio вдалося переформатувати роботу. Тепер Марія може контролювати виробництво віддалено. З інших досягнень воєнного періоду — вихід на зовнішні ринки, залучення нових партнерів та створення колаборацій. Так, команда вже реалізувала декілька замовлень у Лондоні, хоча до цього працювала виключно на внутрішній ринок. 

20220804_143111-1 - Maria Dvorsky-2

«Мій урок ще продовжується, — продовжує Марія. — Зараз я в пошуках нових кандидатів і кандидаток на посади. Знадобилося декілька років, щоб мене сприймали не лише як дизайнера, а й керівника виробництва після того, як я замінила на цій посаді свого батька. Я усвідомлюю, що під час війни стала «термінатором» і не вважаю себе «крихкою» жінкою. Моя внутрішня сила — мій захист. Головне, що я не зупиняюся, і моя віра в себе та в продукт Dvorsky Studio пройде всі кордони». 

Засновниця студії підсумовує: «Не потрібно боятися йти до своєї цілі та залежати від думки оточення. Головне — любити, в першу чергу, себе, і тоді ти отримаєш повагу та любов людей», — завершує Марія. 

Цей матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється як частина проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін