Річна доповідь Amnesty International 2013

Сучасний світ є достатньо небезпечним для  біженців та мігрантів з огляду на відсутність глобального прогресу в галузі захисту прав людини, заявила Amnesty International, презентуючи свій щорічний ...

AI report

Громадський Простір

Сучасний світ є достатньо небезпечним для  біженців та мігрантів з огляду на відсутність глобального прогресу в галузі захисту прав людини, заявила Amnesty International, презентуючи свій щорічний звіт про ситуацію з правами людини в світі. Організація заявила, що права мільйонів людей, які покинули свої країни у пошуках порятунку від конфліктів і переслідувань, або мігрували в пошуках роботи і кращого життя для себе і своїх сімей, порушуються. Уряди по всьому світі звинувачуються у все більшій зацікавленості в захисті своїх національних кордонів, ніж прав своїх громадян або прав тих, хто шукає притулку або інших можливостей  в цих кордонах.

“Нездатність ефективно вирішувати конфліктні ситуації створює глобальний підклас людей. Права тих, що рятуються від конфліктів, не захищаються. Занадто багато урядів порушують права людини, проводячи імміграційний контроль, що далеко виходить за рамки законних заходів прикордонного контролю “,  – заявив Саліл Шетті, генеральний секретар Amnesty International.

“Ці заходи позначаються не тільки на людях, що рятуються від конфліктів. Мільйони мігрантів піддаються примусовій праці та сексуальному насильству через антиімміграційну політику, яка дозволяє безкарно використовувати таким чином людей. Більшість цих заходів підтримуються популістською риторикою, відповідно до якої саме біженці та мігранти звинувачуються у всіх внутрішніх труднощах урядів”,  – заявив Шетті.

Ситуація з правами людини в Україні

Катування та інші види жорстокого поводження залишилися широко поширеними в Україні, і безкарність за такі дії залишилися. Недоліки в системі кримінального правосуддя призвели до тривалих періодів досудового утримання під вартою, а також відсутність гарантій прав затриманих. Біженці та шукачі притулку опинялися під ризиком затримання та примусового повернення в країн, де вони зіткнулися з порушеннями прав людини. Права представників ЛГБТ перебували під загрозою. Детальніше тут.

Матеріали Річного звіту AI 2013:

Регіональний огляд

Ситуація з правами людини в Україні

Факти та цифри

Огляд важливих подій з моменту публікації звіту

Повний текст звіту (рос.)

 

Джерело: Amnesty International


Тематика публікації:,

 

Останні публікації цього розділу:

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Особливості виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»

Порядок та умови поділу майна подружжя

З майдану на війну. Історія лейтенанта Віталія Максимкіна

Право на владу: як громадяни впливають на вирішення місцевих питань

Survival Kit для медійників у часи коронавірусу