Рекомендації для зменшення корупційних ризиків у держзакупівлях

З вересня по грудень 2024 року Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» спільно з Херсонським клубом активних громадян - представники громадянського суспільства Херсона, голови ОСББ, медіа, ...

Додано:
SInna

Рекомендації для зменшення корупційних ризиків у державних закупівлях

SInna

З вересня по грудень 2024 року Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» спільно з Херсонським клубом активних громадян – представники громадянського суспільства Херсона, голови ОСББ, медіа, волонтери та просто активні громадяни – провів масштабний моніторинг державних закупівель у Херсонській області. Фонд проаналізував тисячі відкритих тендерів та сотні постачальників, учасників цих тендерів, на їхню доброчесність та досвід виконання робіт за кошти українських платників податків.

Аналіз показав низку системних проблем, що несуть ризики для ефективного використання державних коштів у регіоні, який потребує швидкого та прозорого відновлення:

  • Залучення підрядників із сумнівною репутацією
  • Завищені ціни
  • Непрозорість закупівель

«Ми бачимо тривожну тенденцію. Регіон вже має переходити від гуманітарної підтримки до процесу відновлення у громадах, що знаходяться далі від зони бойових дій», – зазначають у Фонді.

За підсумками моніторингу було підготовлено 6 аналітичних звітів із детальним аналізом держзакупівель. Матеріали також були передані Управлінню стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, як елемент співпраці у боротьбі з корупцією та сприяння виконанню державної антикорупційної стратегії.

Окрім цього, Фонд розробив рекомендації для органів влади та громадськості, покликані зменшити корупційні ризики та підвищити прозорість діяльності органів влади на локальному рівні.

Експерти наголошують, що громадський контроль та антикорупційні заходи є ключовими для якісного відновлення Херсонщини. Прозорі закупівлі – це не лише вимога часу, а й гарантія того, що державні кошти працюватимуть на реальні зміни в регіоні.

Ознайомитися з рекомендаціями можна на сайті Фонду.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Згуртованість громади: європейські підходи, успішні приклади і ключові висновки

Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста - інфографіка

Інституційне забезпечення місцевого економічного розвитку у громаді

Як трансформувати соціальні проєкти у стратегічні рішення

Як інтерпретувати опитування, врахувати їх результати у виробленні місцевої політики та яка роль бюджетних установ, недержавних та релігійних організацій у формуванні згуртованості у громаді?

Соціальне призначення як новий підхід до покращення здоров’я