Посилення ролі жінок в секторі енергетики: кейс НЕК «Укренерго»

З початку повномасштабного російського вторгнення НЕК «Укренерго» стикається з численними загрозами у сфері забезпечення енергетичної безпеки країни. Так, з 2022 року енергосистема країни витримала ...

УкÑ_енеÑ_го

Український центр сприяння інвестийціям то торгівлі

З початку повномасштабного російського вторгнення НЕК «Укренерго» стикається з численними загрозами у сфері забезпечення енергетичної безпеки країни. Так, з 2022 року енергосистема країни витримала понад 250 влучань ракет та дронів. Жодна енергосистема у світі не зазнавала таких масштабів атак та їх наслідків. За ефективну роботу співробітники Укренерго нагороджені медалями від Ради національної безпеки і оборони України та державними нагородами Кабінету Міністрів та Міністерства енергетики України.

УкÑ_енеÑ_го 1

Під час повномасштабної війни Укренерго гостро відчуває нестачу кадрів, в основному через долучення чоловіків до лав ЗСУ, вимушене переміщення кваліфікованих спеціалістів і спеціалісток за кордон, низьку привабливість роботи в енергетичному секторі серед пошукачів. Також негативно впливає заборона наймати персонал, який знаходиться за межами країни. Усі ці чинники створюють ризики для компанії у своєчасному залученні персоналу, що вимагає пошуку нових підходів задля забезпечення енергетичної стійкості держави.

Одним з варіантів розв’язання цієї проблеми є підтримка й залучення жінок до роботи в енергетичному секторі. Для цього компанія гарантує всім співробітникам рівні права й можливості на всіх етапах роботи в компанії. Описи всіх вакансій Укренерго містять фемінітиви в назвах позицій, а на фотографіях, які розміщено на кар’єрних сторінках Укренерго, присутні як жінки, так і чоловіки різного віку. Завдяки появі фемінітивів в описах вакансій, жінки почали приміряти до себе посади, які раніше сприймались як виключно «чоловічі». Так у команді з’явилася водійка.

Для безпечної та комфортної роботи в Укренерго було створено Комітет рівних можливостей, завданням якого є попередження та протидія будь-яким проявам дискримінації, зокрема гендерної. Склад комітету гендерно збалансований: 45% складають чоловіки та 55% – жінки. Члени комітету належать до різних вікових груп, рівнів посад та функцій і регулярно проходять навчання, як-от тренінг «Підходи, орієнтовані на постраждалих від сексуальних домагань на робочому місці та інших форм гендерно зумовленого насильства».

УкÑ_енеÑ_го 2

Також Укренерго 12 грудня 2023 року затвердило План заходів із забезпечення гендерної рівності, розроблений у співпраці з ООН Жінки. У межах цього плану для співробітників HR-відділу вже було проведено навчання щодо впровадження Принципів розширення прав та можливостей жінок (WEPs) з метою подальшого застосування отриманих знань та навичок на практиці. Додатково компанією реалізовано комунікаційну кампанію про жінок Укренерго, які обіймають посади, що вважаються нетиповими для жінок. Місія компанії – створити інклюзивне робоче середовище для співробітників і співробітниць шляхом забезпечення гендерної рівності у прийнятті рішень.

«Впровадження ініціатив для уповноваження жінок позитивно впливає не лише на репутацію роботодавця як соціально відповідальної компанії, а й на фінансові результати. Адже залученість жінок у розв’язання важливих бізнес-задач дозволяє поглянути на ситуацію під іншим кутом, що зазвичай сприяє напрацюванню нетривіальних рішень. Безумовно, посилення ролі жінок в секторі енергетики неможливе без злагодженої роботи уряду, закладів освіти та бізнесу. Відповідальність уряду – впроваджувати якісні реформи, що базуються на принципах гендерної рівності, закладів освіти – залучати та готувати більшу кількість жінок в енергетичних спеціальностях, а роботодавців – створювати привабливі та комфортні робочі умови. Усі ці кроки сприятимуть пришвидшенню євроінтеграційного переходу та відбудові України», – каже Людмила Єропкіна, директорка з управління персоналом в Укренерго.

УкÑ_енеÑ_го

Також Укренерго розпочало нову комплексну програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх сімей «Разом». Програма надає можливість освоїти нову професію та стати професійними електромонтерами/електромонтерками з обслуговування підстанцій. Укренерго впроваджує цю освітню ініціативу спільно з Українським ветеранським фондом, Veteran Hub, Lobby X та ITC – Israel Trauma Coalition для швидкої адаптації ветеранів і ветеранок до нових цивільних професій та підтримки їх близьких.

Цей матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється як частина проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Дослідження щодо питань аутизму "Третій рік війни. Тримаємось. Боремось"

Фасилітація як ефективна технологія вирішення організаційних завдань

Як мешканці громад бачать планування процесів відновлення за участі громадськості?

Шкільні коворкінги у Пирятинській громаді

Розбудова ланцюжків доданої вартості в економіці Пирятинської громади

Аналітичний звіт: "Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти"