Наближається кінець року: ТОП-рекомендацій для громадських організацій щодо підготовки річного публічного звіту

Наближається кінець року, і для громадських організацій у всьому світі це гаряча пора підбиття підсумків. Усі входять у завершальний етап своєї річної діяльності, готуючи річні публічні звіти. Цей ...

Додано:
tochkadostupu

Топ 10 рекомендацій

tochkadostupu

Наближається кінець року, і для громадських організацій у всьому світі це гаряча пора підбиття підсумків. Усі входять у завершальний етап своєї річної діяльності, готуючи річні публічні звіти. Цей процес не тільки є важливим аспектом демократичного суспільства, але й відкриває двері для прозорості, взаєморозуміння та підвищення якості роботи громадського сектору. Україна – Європейська держава, і це вже офіційно сприймає світ. Отже, підготовка річних публічних звітів є невідʼємним елементом діяльності. В рамках проєкту «Підтримка ОГС релокованих з Донецької та Луганської областей», який ми реалізуємо завдяки підтримці ІСАР Єднання, експерти громадської організації «Точка доступу» підготували рекомендації з підготовки важливого документу. 

Одним із ключових етапів цього процесу є належна підготовка до публічного звіту. Рекомендації щодо цього включають в себе детальний огляд досягнень та викликів за рік, чітке формулювання місії та цілей організації, а також аналіз використання ресурсів. Це також може бути відмінною нагодою для глибокого самоаналізу та вдосконалення стратегій майбутнього розвитку.

Публічний річний звіт НГО – це документ, який повно і наочно представляє діяльність організації за минулий рік. Він інформує міжнародних донорів, партнерів і суспільство в цілому про те, як громадська організація реалізує цілі, закладені в її місії або стратегічних планах. Звіт базується на реальних фактах і виконує одночасно звітну, інформаційну, презентаційну і навіть фандрайзингову функції – у будь-якому поєднанні.

Спільнота отримує велику вигоду від річних публічних звітів громадських організацій. Вони надають можливість громадянам краще розуміти вплив цих організацій на соціум та визначити, як їхні дії відповідають вимогам громадян та суспільства в цілому. 

ТОП-10 порад від команди ГО «Точка доступу» з підготовки річного публічного звіту:

  1. Огляд діяльності: Почніть з огляду ключових досягнень та викликів вашої організації протягом року.
  2. Фінансова інформація: Включіть деталізовану фінансову звітність, яка відображає доходи, витрати та стан фінансів.
  3. Проєкти та програми: Представте інформацію про реалізовані та заплановані проєкти, зазначте їхні цілі та вплив.
  4. Залучення громадськості: Опишіть ваші зусилля у залученні громадськості, волонтерів та партнерів.
  5. Ефективність програм: Підтверджуйте результативність ваших програм та проєктів за допомогою конкретних прикладів та показників успішності.
  6. Виклики та навчання: Визначте важливі виклики, з якими ви стикалися, розкажіть про  вивчені уроки, адже це є важливим для подальшого зростання.
  7. Заплановані ініціативи: Поділіться стратегічними напрямками на майбутнє та запланованими ініціативами.
  8. Звітність та прозорість: Засвідчуйте відповідність принципам прозорості та відкритості в управлінні організацією.
  9. Відгуки та рекомендації: Включіть відгуки від зацікавлених сторін, а саме – міжнародних донорів, партнерів, а також тих, заради і для яких реалізуються ваші ініціативи. Це ще один доказ вашої надійності як партнера. 
  10. Візуалізація: Використовуйте фотографії, графіки, діаграми та інші візуальні елементи для зрозумілого та привабливого подання інформації.

Звіти слугують основою для поліпшення стратегій, розвитку нових проєктів та досягнення більшого соціального впливу. Стосовно переваг річного публічного звіту, то тут варто зазначити декілька важливих моментів. По-перше, прозорість та довіра: громадські організації, публікуючи свої звіти, демонструють відкритість своєї діяльності, що сприяє підвищенню довіри спільноти. По-друге, – це оцінка впливу. Звіти дозволяють оцінити реальний вплив організації на проблеми та завдання, що стоять перед нею. І, по-третє, це підсилення іміджевої складової. Громадськість може більше дізнатися про напрями і місію діяльності організації, що є важливим для започаткування нових партнерств, залучення донорів для втілення ідей та ініціатив.   

Ольга Попченко, комунікаційниця ГО «Точка доступу» окремо зазначила, що звіт також є важливою іміджевою складовою для громадських організацій. «Процес підготовки є творчим, адже візуальне супроводження і стиль обирає команда, що робить звіт дійсно унікальним. Так ми маємо нагоду поділитися результатами та успіхами, а також познайомити громадськість з командою, її цілями та цінностями. Вивчаючи звіт, ви маєте можливість краще зрозуміти внутрішню роботу організації та побачити обличчя тих, хто працює над здійсненням позитивних змін у світі», – додала спеціалістка з комунікацій.

Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу» також поділилася досвідом: «Річний звіт – це наш внутрішній світ, віддзеркалення наших трудових зусиль та перемог. Це не лише облік наших досягнень, але і можливість поділитися з громадськістю нашим шляхом, викликами та здобутими перемогами у діяльності. Це момент, коли ми виходимо на відкриту арену, запрошуючи кожного та кожну долучитися до нашої місії покращення світу. Спільно ми можемо досягти більш світлого та справедливого завтра в Україні».

Шановні представники та представниці громадських організацій! В рамках проєкту «Підтримка ОГС релокованих з Донецької та Луганської областей», який ми реалізуємо завдяки підтримці ІСАР Єднання, експерти ГО «Точка доступу» готові надати усі необхідні консультації з підготовки річних звітів, а також інших питань організаційного розвитку. Напишіть запит на пошту [email protected], і ми обов’язково надамо консультаційну підтримку та поділимося власним досвідом. 

 

Проєкт впроваджується ГО «Точка Доступу» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст допису не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Що таке систематичне розкриття інформації?

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни