Кейс: “Сусідська взаємодопомога”

Для більшості українських міст однією з основних проблем є кількість правопорушень, особливо в районах, забудованих багатоквартирними будинками. Наркомани у під'їздах  крадіжки з проникненням у ...

допомога

Громадський Простір

Для більшості українських міст однією з основних проблем є кількість правопорушень, особливо в районах, забудованих багатоквартирними будинками. Наркомани у під’їздах  крадіжки з проникненням у житлові приміщення – на жаль, міліція не може забезпечити повний захист місцевих жителів.

Світовий досвід свідчить, що місцеві громади можуть власними силами зменшити кількість правопорушень за рахунок впровадження системи “Сусідської взаємодопомоги”. Суть системи полягає в тому, що організовані за територіальною ознакою групи громадян мають стежити за громадським порядком на своїй території та активно співпрацювати з міліцією для профілактики правопорушень.

Активісти харківського обласного об’єднання “Асоціації розвитку спільнот” вирішили впровадити таку систему в рідному місті. Проте, це виявилось набагато складніше, ніж вони очікували. Місцеві жителі ніяким чином не хотіли брати участь у проекті.  У кейсі йдеться про те,  як за даних умов активісти громади успішно впровадили цю програму.

Можливе  використання: 
Кейс може з успіхом використовуватися для кількох тем, зокрема, забезпечення ефективної взаємодії органів місцевого самоврядування, НДО та населення; поширення досвіду вирішення місцевих проблем за рахунок місцевого самоврядування” впровадження світового досвіду самоврядування з урахуванням локальних особливостей; формування навичок роботи із місцевими громадами; формування навичок маркетингу ідей, маркетингу НДО; формування управлінських навичок лідерів громадських організацій.

Сусідська взаємодопомога

Джерело: Харківське обласне громадське об’єднання “Асоціація розвитку спільнот”
Автор: Маріанна Голованова

Надіслано: CEUME Case Study Program


Тематика публікації:,

 

Останні публікації цього розділу:

Як погіршення безпекової ситуації впливає на деокуповані громади Херсонської та Миколаївської областей

Молодіжна рада - це не тільки про заходи: як впливати на політику громади

Як допомогти близькому з залежністю і зберегти себе: рекомендації психологині

Як французький бульдог став антистрес-менеджером — досвід ГО з України

Яким чином громада може вже зараз узгодити свою Стратегію розвитку з цілями Політики згуртованості ЄС?

Чи може наразі територіальна громада ухвалювати стратегію свого розвитку на більш тривалий період, ніж до 2027 року?