Інформаційні буклети – форми громадської участі “Знай, застосовуй та впливай!”

Місцева демократія дозволяє жителям брати активну участь у прийнятті рішень і здійснювати вплив на розвиток громади.8 січня 2025 року набув чинності Закон України №3703-IX «Про внесення змін до ...

Додано:
DobroCN

press_2

DobroCN

Місцева демократія дозволяє жителям брати активну участь у прийнятті рішень і здійснювати вплив на розвиток громади.

8 січня 2025 року набув чинності Закон України №3703-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування». Цей документ має на меті забезпечити права громадян на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні. Він відкриває нові можливості для жителів територіальних громад та сприяє розвитку місцевої демократії.

Серед основних форм громадської участі згідно Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”: загальні збори (конференція) жителів, громадські слухання, місцева ініціатива, органи самоорганізації населення (ОСН), консультативно-дорадчі органи при органах та посадових особах місцевого самоврядування, публічні консультації, участь жителів у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування та інші форми участі, що не суперечать закону.

Пропонуємо детальніше ознайомитись з такими формами як громадські слухання, консультації з громадськістю, місцева ініціатива, електронна петиція та консультативно-дорадчі органи. Знайомтесь, вивчайте, застосовуйте і, звісно, впливайте на процес прийняття рішень в громаді.

Інформаційні буклети – форми громадської участі “Знай, застосовуй та впливай!”

Консультації з громадськістю

Місцева ініціатива

Громадські слухання

Електронна петиція

Консультативно-дорадчі органи

Форми громадської участі – це можливості для долучення громадськості до процесу прийняття рішень на різних етапах та на різних рівнях участі.

Діяльність проходить в рамках проєкту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Рекомендації для зменшення корупційних ризиків у держзакупівлях

Посібник для громад «Розробка місцевого плану управління відходами територіальної громади»

Планування місцевого економічного розвитку

Місто і село. Міркування

Секрети місцевого економічного розвитку або як громаді досягнути стійкого економічного зростання

КОМС: як ефективний діалог між ОМС та Верховною Радою формує майбутнє розвитку громад. Інтерв’ю з Оксаною Гарнець