Інформаційна картка «Як протистояти гендерно обумовленому насиллю в ромській громаді Мерефи»

В рамках реалізації проєкту «Захист прав ромського населення в місцевих громадах Харківської області в період пандемії COVID-19» Громадською організацією «Інститут демократичного розвитку Харківщини» ...

Додано:
Harkiv.in

фото інформ.буклет

Harkiv.in

В рамках реалізації проєкту «Захист прав ромського населення в місцевих громадах Харківської області в період пандемії COVID-19» Громадською організацією «Інститут демократичного розвитку Харківщини» розроблено інформаційну картку «Як протистояти гендерно обумовленому насиллю в ромській громаді Мерефи».

Для інформування жінок з ромських громад Мерефянського району Харківщини та розширення можливостей їх правозахисту активістами ГО «Інститут демократичного розвитку Харківщини» у співпраці з державними та місцевими органами влади було розроблено систему перенаправлення постраждалих від насильства. Цю систему схематично узагальнено до інформаційної карти та видано буклет, який містить базу даних, адреси та телефони надавачів допомоги, куди можуть звертатись постраждалі від гендерно обумовленого насильства представниці ромської громади.

Розроблені інформаційні картки – це алгоритм дій з перенаправлення як для владних установ, ромських посередників (до кого звернулись постраждалі від гендерно обумовленого насильства вперше) так і для самих ромських жінок Мерефи. Це дозволить ефективно налагодити систему допомоги ромським спільнотам в боротьбі з домашнім насильством. 

Буклети з інформаційною карткою будуть розповсюджуватись волонтерами та ромськими посередниками у місцях компактного проживання ромів, через місцеві органи влади, систему БПД, УСЗН, відділення Пенсійного фонду, центр зайнятості, поліцію, місцеві ЗМІ та соціальні мережі.

«Важливим є активізація та залучення поліції, органів місцевої та державної влади до забезпечення прав ромських дітей і жінок, боротьби з домашнім насильством, що в свою чергу слугуватиме для зміцнення моральних засад суспільства, поглиблення співпраці з неурядовим та урядовим сектором», – впевнений керівник проєкту Денис Бєлік.

З інформаційною карткою можна ознайомитись тут.

Ініціатива підтримується в рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство для розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

#проти_насильства

#корона_не_виправдання


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін