Дослідження «Мотивація та благодійність або чому українці роблять добрі справи?»

Понад 60% українців ставали благодійниками протягом останнього року, а 87% у той чи інший спосіб долучалися до благодійних справ упродовж свого життя. Про це свідчать дані загальнонаціонального ...

Screenshot_30

Zagoriy Foundation 2020

Понад 60% українців ставали благодійниками протягом останнього року, а 87% у той чи інший спосіб долучалися до благодійних справ упродовж свого життя. Про це свідчать дані загальнонаціонального соціологічного дослідження Zagoriy Foundation «Мотивація та благодійність або чому українці роблять добрі справи?», проведене дослідницькою агенцією «СоціоІнформ».

За дослідженням, близько 70% українців займаються благодійністю через почуття співчуття до тих, хто потребує допомоги. Цікаво, що на Заході України і у Центрі громадяни частіше підходять раціонально до добрих справ, керуючись міркуваннями колективного захисту. На Півдні та Сході країни домінують емоційні мотиви благодійності. Аналіз у зрізі за типом поселення засвідчує, що раціональну мотивацію частіше приписують жителям містечок і сіл, а от емоційні й ідейні рушії — мешканцям великих міст. 

Найчастіше українці долучаються до благодійності фінансово. Так, згідно з результатами дослідження, 88% опитаних надавали допомогу у вигляді грошової пожертви. На другому місці за популярністю серед українців — матеріальна допомога: їжею, одягом, ліками тощо.

Євгенія Мазуренко, директорка Zagoriy Foundation: «Результати дослідження мотивації українців долучатися до благодійності дають нам підстави констатувати поступові зміни у масовій свідомості, які традиційно властиві західному світу. Благодійність стає невід’ємною частиною життя кожного українця».

Читайте повне дослідження за посиланням.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України»

Чому місцева влада повинна підтримувати сільський розвиток: законодавство та практики Євросоюзу

Не петицією єдиною! Розбираємо найкращі варіанти для допомоги громадським активістам

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?

Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні