Big data аналіз коментарів українських користувачів facebook щодо ЛГБТ+

Дослідження українських користувачів facebook щодо їх ставлення до ЛГБТ+ людей провели громадська організація «Інсайт» разом з компанією Artellence, яка спеціалізується на аналізі big data. В аналіз ...

Додано:
Gerasimova Taya

cover

Gerasimova Taya

Дослідження українських користувачів facebook щодо їх ставлення до ЛГБТ+ людей провели громадська організація «Інсайт» разом з компанією Artellence, яка спеціалізується на аналізі big data. 

В аналіз увійшли пости й коментарі під ними українського сегмента фейсбук-сторінок і акаунтів з 10+ тис. підписників за період з березня 2020 по травень 2021. Аналіз здійснювався на основі 11.9 тис. коментарів — це коментарі українських користувачок та користувачів, які були виділені за ключовими словами.

Ми проаналізували тональність коментарів — від підтримки до мови ворожнечі, а також сегментували коментарі за темами, довкола яких точиться дискусія щодо ЛГБТ+, аби дізнатися найуживаніші аргументи як «за», так і «проти».

Коротко про результати:

  • Найбільша частка коментарів (46 %) має нейтральну тональність
  • 21 % коментарів виражають підтримку ЛГБТ+ спільноті
  • 80 % негативних коментарів — трансляція стереотипів та антинаукових фактів. Таку гомофобію та трансфобію часто називають «побутовою». Вона домінує у суспільствах, де стандарти прав людини не пропагуються державою, а дотримання прав людини знаходиться на досить низькому рівні.
  • Найбільше коментарів стосуються прав людини. Сюди увійшли як висловлення підтримки, так і незгоди. 31 % коментарів щодо прав мають позитивну тональність, 43 % — нейтральне ставлення.

Повний текст дослідження з графіками https://www.insight-ukraine.org/special/commentsLGBT 

big data comments LGBT

Тональність коментарів

«Аналіз штучним інтелектом показав, що майже половина українців та українок насправді не мають чіткої позиції щодо ЛГБТ+ спільноти. Для нас, як для правозахисної організації, ця аудиторія дуже цінна, адже ці люди готові до дискусії. Вони готові розглядати аргументи та змінювати свою точку зору щодо прав людини в цілому та щодо ЛГБТ+ зокрема», — підсумовує дослідження голова ГО «Інсайт» Олена Шевченко.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Територіальна ідентичність та символіка простору в контексті російської агресії в Україні

Публічний звіт Спілки "Громадські ініціативи України" за 2021 рік

Стійкі та гнучкі

Як діяти представникам ОМС, якщо внаслідок бойових дій пошкоджені інфраструктурні об’єкти?

Простій: оголошувати не можна працювати. Де поставити кому?

Власний кваліфікований сертифікат відкритого ключа (токен) втрачений або скомпроментований? Пояснюємо, що має зробити керівник