Аудит інструментів та ефективності ухвалення рішень органами місцевого самоврядування під час війни

Із початком широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан, в умовах якого було частково обмежено права місцевого самоврядування. Посилилася централізація ...

Додано:
RPR

20221212

RPR

Із початком широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан, в умовах якого було частково обмежено права місцевого самоврядування. Посилилася централізація владної вертикалі, яка створює ризики ухвалення рішень, що стосуються місцевого самоврядування, без попереднього обговорення з його представниками та врахування їхньої думки. Водночас, в українському законодавстві передбачено низку інструментів участі органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень на національному рівні. На жаль, деякі з цих інструментів недостатньо ефективні або не працюють взагалі, а деякі потребують доповнення і удосконалення.

Коаліція РПР провела аудит інструментів ухвалення рішень на центральному рівні та оцінила їхню ефективність під час повномасштабної агресії Росії.

Аналіз проведено за чотирма напрямами:

  • Всеукраїнські асоціації ОМС – як інструмент взаємодії ОМС з органами влади на центральному рівні
  • Діяльність Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
  • Співпраця/взаємодія ОМС з з Кабінетом міністрів України, органами виконавчої влади
  • Співпраця/взаємодія ОМС із Верховною радою України (народними депутатами, комітетами).

За результатами аудиту будуть розроблені рекомендації щодо напрямів удосконалення правового регулювання та практики інструментів залучення органів місцевого самоврядування до ухвалення рішень на центральному рівні, а також пропозиції щодо удосконалення законодавства України з урахуванням обставин воєнного часу.

Завантажити  аналітичний звіт

Аналітичний документ підготовлено Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в рамках Проєкту «Посилення участі ОМС у прийнятті рішень національного рівня шляхом координації та обговорення заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації між ОМС та діяльністю національних органів державної влади», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін