Активізм 2020: Моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників

За дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і тиску на громадських активістів на підконтрольній уряду України території. Найбільш ризикованими напрямками активізму ...

активізм_2020_07-09

Громадський Простір

За дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і тиску на громадських активістів на підконтрольній уряду України території. Найбільш ризикованими напрямками активізму залишаються протидія корупції, захист прав ЛГБТІК-людей та захист довкілля.

  • Серед всіх зафіксованих випадків найбільше було фізичних нападів на активістів (18), залякування (14) та знищення чи пошкодження їхнього майна (13). Київ та Одеський регіон залишаються “лідерами” за кількістю інцидентів – там трапилось 34 та 11 випадків відповідно. Третє місце ділять між собою Київська та Дніпропетровська області, де зафіксовано по 6 інцидентів.
  • За останній квартал року дослідники спостерігали різке зростання агресії з боку праворадикальних угрупувань проти ЛГБТІК-активістів у регіонах, зокрема, в Одесі, Харкові та Запоріжжі у відповідь на проведення у цих містах правозахисних і просвітницьких заходів. Опоненти нападали на ком’юніті-центри для ЛГБТІК, псували майно, а також намагалися зірвати прайди у Запоріжжі та в Одесі. Під час одеського прайду постраждало принаймні 16 людей.  
  • Серед найбільш резонансних інцидентів, які зафіксувала ZMINA за третій квартал року, був підпал будинку голови правління “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна. У домі в той момент спали батьки активіста. “Центр протидії корупції” розцінює інцидент як замах на вбивство Шабуніна та його родини.

Завантажити “Активізм 2020: Моніторингова доповідь щодо переслідувань активістів і правозахисників”.

 

Джерело: ZMINA.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Співробітництво громад - запорука успіху освітніх проєктів

Як створити ЦНАП, вільний від корупції - посібник від Програми ЄС «U-LEAD з Європою»

Асоціація міст представляє Посібник з питань передачі земельних ділянок с/г призначення державної власності у комунальну власність

Передача земель з державної власності у комунальну - практичний посібник від АМУ

Організовуємо управління освітою на рівні громади. Що потрібно врахувати?

Посібник з антикризових комунікацій для громад: як протистояти викликам і успішно діяти в період кризи