50 бізнес-моделей соціальних підприємств: найперспективніші ідеї хакатонів #SocialBusinessInUA

50 найперспективніших моделей соціальних підприємств, які напрацювали 183 мрійники на хакатонах #SocialBusinessInUA у 2019 роцірозподілені за соціальними цілями і напрямками діяльності“приміряйте” ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

Хакатони #SocialBusinessInUA 2019: топ-50 ідей для створення соціальних підприємств

Lesya Yaroshenko

50 найперспективніших моделей соціальних підприємств, які напрацювали 183 мрійники на хакатонах #SocialBusinessInUA у 2019 році

  • розподілені за соціальними цілями і напрямками діяльності
  • “приміряйте” пропоновані бізнес-моделі
  • створюйте власні соціальні підприємства!

Упродовж вересня-жовтня 2019 року хакатони із соціального підприємництва відбувались у Вінниці, Кривому Розі, Харкові та в Івано-Франківську. Дводенні заходи, під час яких ідеї розв’язання екологічних, культурних та соціальних проблем перетворювалися на проєкти соціальних підприємств із чітко сформульованими соціальними цілями, описаними продуктами, цільовими аудиторіями і каналами продажу, прорахованою бізнес-моделлю. 

Щодо ідей соціальних підприємств, то найбільша частка їх стосувалася працевлаштування або інтеграції / реабілітації людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб; переробки вторинної сировини; освітніх і культурних ініціативи. Під час хакатонів розроблялося загалом 75 ідей, 65 із них дійшли до фінального пітчингу.

За результатом хакатонів 15 найкращих ідей 2019 року взяли участь  в Акселераційній програмі із соціального підприємництва SELab та підготували свої підприємства до запуску.

У березні 2020 року запустили свою пілотну діяльність з нуля такі ініціативи як “Ba&Di Freelance” та “VIRA-Майстер”. Коли версталася ця брошура, то стало відомо, що два проєкти з Нікополя “Оланна” та “Ігри, що змінюють”, а також команда з Миколаєва “Світ надій” отримали гарантії інвестиційної підтримки від Фонду родини Нечитайло. Всі ці команди — учасники осінніх хакатонів, які пройшли шлях від ідеї до інвестицій та запуску.

Хакатони-2019 – це вже друга хвиля заходів такого типу. Перші чотири хакатони відбулися восени 2018 року в межах міжнародного партнерського проєкту “Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою “знизу” за підтримки Європейського Союзу.

Основними організаторами хакатонів виступили Український форум благодійників та SILab Ukraine. У кожному місті проведення їм допомагали організаційно, фінансово та in kind партнери: Вінницький молодіжний центр “Квадрат”, Департамент економічного розвитку міста Вінниця, Фонд «Професійний розвиток Харкова», Фонд родини Нечитайло, Платформа “Тепле Місто” (Івано-Франківськ), Криворізька фундація майбутнього (Кривий Ріг); компанії “Метінвест”, “Кока-Кола Україна”, “Метро Кеш енд Кері Україна”.

Отримати брошуру


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Для чого потрібно впроваджувати і як впроваджувати політики та процедури в неприбутковій організації?

Комунальне майно: як тягар утримання перетворити на дохід для бюджету громади?

Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні

Зміни у законодавстві про гуманітарну допомогу: кого стосується і як діяти?

Особливості стратегічного планування постраждалих громад Миколаївщини та Херсонщини

«Вулик змістів»: як ГО «Трикутник» з Коломиї на Івано-Франківщині допомагає ВПО