Збірка “Донбас – арена війни”

Видання здійснено в рамках інформаційної кампанії «Почути - Зрозуміти - Порозумітися», яка проводиться Вінницькою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та ...

Донбас

Громадський Простір

Видання здійснено в рамках інформаційної кампанії «Почути – Зрозуміти – Порозумітися», яка проводиться Вінницькою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFundDeutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини. Відповідальність за зміст збірки несе ГО «ІПЦ «ВІСЬ», думки авторів не відображають позиції Фонду Східна Європа.

До збірки увійшли тексти своєрідних життєвих історій, аналітичних роздумів, публіцистичних есеїв та філософських міркувань, спровокованих ситуацією на буремному Донбасі в 2014 та 2015 роках. Це тексти авторства як дуже відомих письменників, поетів, фотохудожників та журналістів, так і дебютні, написані вперше, саме для цієї збірки. Переважно усі автори мають відношення до Донецького національного університету (це його викладачі, студенти, випускники) – українського вишу, який було евакуйовано до Вінниці у зв’язку зі збройним захватом університету бойовиками ДНР у Донецьку в вересні 2014 року.

“Я – беженка. Это моя ноша, моё клеймо, моя вина. Я сбежала из родного мне города, где последние два месяца пряталась в своей комнате, забивала на сессию и выходила из дома только в магазин. Сбежала из своего города, где меня называли фашисткой и «гребанной патриоткой». Где вывесили на сайте мою фотографию и дали мне понять, что живая я им не нужна. Меня выгнали из моего родного города понаехавшие из вымирающих городов босые пацаны и девки, допивавшие «Жигулевское» и громко кричавшие: «Долой бандеровцев, долой хунту, долой фашизм»……”, – фрагмент із збірки “Донбас – арена війни”.

ДОНБАС – АРЕНА ВІЙНИ

Джерело: ГО”ІПЦ”ВІСЬ”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Які потреби та виклики у спеціалістів/ок допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни?

Як стати на облік та отримати житло для тимчасового проживання?

Для медиків України презентували посібник з етичної комунікації із ветеранами

Правила перетину кордону України з дитиною у 2024 році

Умови для оформлення малозабезпеченої родини – що змінилось з 1 квітня 2024 року?

“Завдання суспільства – максимально підтримувати ветеранів так, щоб вони відчували себе потрібними”, – ветеран Ігор Мосін