Триває конкурс із добору експертів до експертних рад Українського культурного фонду
ЗАВЕРШЕНО
Аплікаційні пакети документів в електронному форматі через реєстрацію у Системі управління проєктами кандидати можуть подавати до 17 грудня 2021 року (18:00 за київським часом).
Нагадуємо, що експертні ради формуються для кожної з конкурсних програм. Кожна експертна рада охоплює ті сектори, для яких відкрита певна конкурсна програма. Експертні ради здійснюють свої повноваження впродовж одного календарного року: з 1 січня до 31 грудня.
У грантовому сезоні на 2022 рік досвідчені фахівці у галузі культури та креативних індустрій, які мають досвід роботи у відповідних секторах культури, зможуть долучитися до експертних рад 7 програм:
- Культура без бар’єрів
- Аудіовізуальне мистецтво
- Інноваційний культурний продукт
- Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії (ДОРС)
- Культурна спадщина
- Ґранд-подія
- Культура.Регіони
Експерти оцінюватимуть проєкти однієї з 7 програм в одному із секторів культури та мистецтв, який відповідає його фаху або досвіду роботи:
- візуальне мистецтво;
- аудіальне мистецтво;
- аудіовізуальне мистецтво;
- перформативне та сценічне мистецтво;
- культурна спадщина;
- літературна справа;
- культурні та креативні індустрії (кроссекторальні проекти).
Вимоги до кандидата в експерти Фонду:
- вища освіта другого (і вище) рівня;
- досвід професійної діяльності у відповідному секторі не менше п’яти років;
- досвід ефективного управління проектами, зокрема досвід бюджетування проектів та/або досвід оцінки проектів у культурно-мистецькій сфері не менше трьох років;
- знання ділової української мови;
- бездоганна ділова репутація, підтверджена рекомендаційними листами профільних інституцій у сфері культури.
Відбір кандидатів до експертних рад відбувається відповідно до Положення про Комісію з добору експертів та організації роботи експертних рад.
Експертне оцінювання проєктних заявок триватиме з середини січня до квітня 2022 року відповідно до Методики експертного оцінювання.
Об’єм залучення експертів до оцінювання проектів залежить від кількості заявок, що надійдуть на конкурс.
Звертаємо Вашу увагу: Експерти Фонду не мають права бути заявниками тієї конкурсної програми та брати участь у реалізації тих проєктів конкурсної програми, до експертної оцінки яких вони залучаються.
Для подачі документів на конкурс необхідно:
- Ознайомитися з порядком роботи експертів Експертних рад Фонду та з переліком документів у Положенні про експертні ради УКФ(Пункти 3.5 – 3.12);
- заява (відповідно до Додатку №1 Положення про експертні ради);
- мотиваційний лист;
- розгорнуте фахове резюме державною мовою із додатками, що підтверджують профільну діяльність (бібліографія, фільмографія, спектаклеграфія, публікації в ЗМІ, тощо);
- рекомендаційні листи про досвід ефективного управління проєктами, підтверджений профільними інституціями у сфері культури;
- копії документів Кандидата, що підтверджують вищу освіту (а також за наявності – науковий ступінь, наукове або почесне звання);
- копія документу, що посвідчує особу;
- копія індивідуального податкового номеру;
- згода на збір та обробку персональних даних (відповідно до Додатку 2 цього Положення про експертні ради).
Всі копії документів подаються українською мовою та/або мовою оригіналу з перекладом на українську, завірені бюро перекладів або нотаріально.
- Підготувати та підписати ці документи, конвертувати/відсканувати їх у формат PDF;
- Подати документи на конкурс з добору експертів: pms.ucf.in.ua/registration, шляхом реєстрації в Системі управління проєктами. Під час реєстрації потрібно вказувати своє ПІБ українською мовою (без використання латиниці та творчих псевдонімів).
Детальна інструкція щодо реєстрації та подання документів на конкурс із добору експертів.
- Надіслати на електронну адресу експертного відділу [email protected]Листа-згоду про участь у конкурсі з добору експертів експертних рад, де потрібно вказати своє ПІБ та зазначити електронну пошту, на котру була проведена реєстрація в Системі управління проєктами.
Звертаємо увагу! Експертам попередніх років необхідно оновити інформацію та актуалізувати дані вказані в особистому кабінеті Системи управління проектами та надіслати Лист-згоду про участь у конкурсі з добору експертів експертних рад, де потрібно вказати своє ПІБ та зазначити електронну пошту, на котру була проведена реєстрація в Системі управління проєктами.
Без надсилання відповідного листа, Ви не зможете взяти участь у конкурсі.
________
Довідка
Український культурний фонд ‒ державна установа, що створена з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості та суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проєктів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
У 2021 році на конкурс до Українського культурного фонду надійшло 3734 проєктних заявки, з яких 2972 було передано на експертне оцінювання. Запит на отримання гранту становив понад 5,4 млрд грн.
За результатами грантового сезону-2021 Український культурний фонд підтримав 546 проєктів, підписав 510 договорів про надання фінансування та 36 договорів про надання стипендій на загальну суму відповідно 499,3 млн грн і 3,9 млн грн.