Консультант/ка з розробки політики поширення та використання даних

Зафіксувати у Google календарі!


вакансія
Консультант/ка з розробки політики поширення та використання даних

МБФ «Альянс громадського здоров’я» (далі Альянс) – провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з низкою епідемій, у т.ч. ВІЛ/СНІД і ТБ в Україні, керує профілактичними програмами та надає якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях. Місією Альянсу є зниження поширення інфекцій та смертності і зменшення негативного впливу епідемій шляхом підтримки громадської протидії ним в Україні, а також шляхом поширення ефективних підходів до профілактики й лікування у Східній Європі та Центральній Азії.

Закупівля консультаційних послуг виконується у рамках проекту «Удосконалення каскаду лікування ВІЛ для ключових груп населення шляхом диференційованого виявлення нових випадків та залучення до лікування, нарощення потенціалу ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та стратегічної інформації в Україні».

Обґрунтування:

Команда Проєкту на регулярній основі проводить низку соціологічних і поведінкових досліджень у сфері громадського здоров’я, зокрема щодо ВІЛ/СНІДу. Звіти за результатами досліджень поширюються серед партнерських організацій, розміщуються у вільному доступі на ресурсах Альянсу. Звіти містять агреговані узагальнені дані відповідно до мети та завдань досліджень. У разі потреби в детальнішому аналізі отриманих даних та/або окремих їх аспектів, використанні даних у межах власних активностей (наприклад, інших досліджень, публікацій, дисертацій тощо) або з іншою некомерційною метою зацікавлені сторони можуть звернутись до Проєкту за отриманням первинних масивів даних. Первинні масиви даних переважно означають електронні бази даних на рівні окремого респондента, транскрипти інтерв’ю та інші вихідні матеріали, які використовувались у дослідженні. Серед можливих запитувачів даних – представники академічних закладів, дослідницьких організацій, неурядових організацій та організацій, що працюють у сфері громадського здоров’я, в межах України і поза нею. Дані надаються безкоштовно.

Масиви даних знаходяться в обмеженому доступі та надаються зацікавленим особам після розгляду попереднього отримано запиту на отримання даних. Однак, наразі залишається неврегульованою низка аспектів передачі та використання даних запитувачами, наприклад, відповідальність за недоцільне використання отриманих даних або їх передачу третім особам, контроль за використанням даних, повернення та/або знищення масивів даних після досягнення мети, з якою вони запитувались (наприклад, після опублікованої статті), а також відсутній відповідний договір, який би регулював ці питання.

Таким чином, існує потреба в створенні політики та/або стандартних операційних процедур з поширення та використання даних досліджень, шаблону договору на передачу даних, які б відповідали міжнародним стандартам та узгоджувались з українським законодавством.

Завдання:

 1. Систематизація та огляд існуючих міжнародних стандартів з поширення та використання даних досліджень з подальшим використанням результатів під час розробки аналогічних документів Проєкту.
 2. Створення політики та/або стандартних операційних процедур з поширення та використання даних після узгодження концепції з фахівцями Проєкту. Документ має містити, але не обмежується, наступними складовими: алгоритм, строки та відповідальні особи за всі етапи передачі даних (від заповнення форми запиту до погодження фахівцями Проєкту отриманих результатів і досягнення мети запиту), ініціювання запиту на отримання даних, оцінка запиту на отримання даних і прийняття рішення за її результатами, передача даних відповідно до запиту, супровід використання переданих даних, погодження результатів використаних даних, відповідальність запитувачів).
 3. Створення шаблону договору (або договорів за потреби) відповідно до міжнародних практик та українського законодавства.

Результати:

 1. Розроблена політика та/або стандартні операційні процедури з поширення та використання даних відповідно до вимог Проєкту та донорських організацій, які фінансують дослідження, українською та англійською мовами.
 2. Розроблений шаблон договору (або договорів за потреби) на використання даних у межах України.
 3. Адаптований шаблон договору (або договорів за потреби) на використання даних для запитувачів з інших країн.

Загальні вимоги до консультанта:

 1. досвід роботи зі створення аналогічних або схожих за специфікою документів,
 2. обізнаність про правове врегулювання інтелектуальної власності в Україні,
 3. бажаний досвід роботи у дослідженнях (зокрема на етапах підготовки звіту, поширення результатів досліджень тощо),
 4. профільна юридична освіта та/або з соціальних наук,
 5. досвід роботи з громадськими, некомерційними організаціями,
 6. хороші аналітичні навички,
 7. високий рівень володіння англійською мовою,
 8. уважність до деталей.

Процедура участі в конкурсі:

Усі учасники конкурсу повинні подати CV та мотиваційний лист з поясненням релевантного існуючого досвіду та баченням виконання цієї активності. Документи необхідно надіслати на електронну адресу [email protected] з копією на [email protected] до 18:00 15 лютого 2021 р.

У темі повідомлення зазначте, на яку позицію Ви подаєтесь: «Консультант з політики поширення даних».

На співбесіду буде запрошено тільки тих кандидатів, яких буде відібрано за результатами попереднього розгляду резюме та короткої пропозиції.

Альянс громадського здоров’я працює відповідно до політики рівних можливостей, тому наймає на роботу кваліфікованих фахівців з різних секторів суспільства, незалежно від їх соціально-демографічних характеристик, ВІЛ статусу, і індивідуальних переваг.


Останні публікації цього розділу:

Фахівець/-чиня з розробки системи моніторингу та оцінки впливу: Фундація DEJURE оголошує тендер на закупівлю послуг з розробки та впровадження системи моніторингу та оцінки впливу діяльності організації

Регіональний координатор проекту з моніторингу порушень прав людини (Чернівці)

Менеджер з фандрейзингу

Project manager (на full-time)

Експерт/-ка (викладач/-ка) для викладання курсу «Основи журналістських розслідувань» в рамках магістерської програми “Антикорупційні студії”

Консультант з міжмуніципального співробітництва в програму USAID DOBRE