Консультант/ка з правового забезпечення управління відходами / Consultant for the Legal Support of the Waste Management

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Vacancy_dfrfycsz(2) вакансія
Консультант/ка з правового забезпечення управління відходами / Consultant for the Legal Support of the Waste Management

Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики.

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

З початком неспровокованого та необґрунтованого вторгнення РФ в Україну громади-партнери DOBRE зіткнулися з додатковими проблемами у сфері муніципальних послуг, пов’язаними зі пошкодженням або руйнуванням муніципальної інфраструктури, відсутністю або перебоями енергопостачання, зміною структури населення, браком кваліфікованих кадрів, тощо.

12 партнерських громад Програми DOBRE працюють на вдосконаленням послуг управління твердими побутовими відходами та потребують консультаційної підтримки для визначення правових механізмів покращення послуги.

Консультант(ка) з правового забезпечення управління відходами надаватиме технічну підтримку для вдосконалення послуги партнерським громадам Програми DOBRE. Консультант(ка) буде працювати у взаємодії із Київським офісом та програмними спеціалістами Програми DOBRE, консультантами з удосконалення послуг місцевого самоврядування та Робочими групами з удосконалення послуги місцевого самоврядування, утвореними громадами.

Консультант(ка) буде відповідати за виконання таких завдань.

Завдання 1. Проаналізувати чинне законодавство, яке стосується управління відходами, зокрема:

 • Скласти структурований перелік чинних нормативно-правових документів у сфері управління відходами, зробити їх короткий опис.
 • Визначити та схематично описати вимоги чинного законодавства щодо структури та ієрархії планувальних документів у сфері управління відходами, процедури встановлення тарифів, відбору підрядників, укладання договорів зі споживачами.
 • Визначити вимоги щодо створення та/або прийняття на баланс полігону захоронення відходів.
 • Описати законні механізми впливу на утворювачів відходів (фізичних та юридичних осіб), які відмовляються укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами.
 • Описати порядок ліквідації стихійних сміттєзвалищ у межах населених пунктів та за межами населених пунктів, а також законні механізми впливу на утворювачів таких сміттєзвалищ.

Завдання 2. Надати цільовим громадам консультаційну допомогу з розробки та затвердження місцевих планів управління відходами, у тому числі:

 • Підготувати схематичний опис процесу підготовки та затвердження місцевого плану управління відходами, розробити орієнтовну структуру розподілу робіт (WBS) та орієнтовний календарний план розробки місцевого плану управління відходами.
 • Розробити форми для збору та аналізу необхідної інформації.
 • Підготувати шаблони розпорядчих та інформаційних документів, необхідних для розробки та затвердження місцевого плану управління відходами.
 • Провести онлайн презентацію та обговорення рекомендацій з цільовими громадами.
 • Уточнити рекомендації та шаблони відповідних документів за результатами обговорення з цільовими громадами (у разі потреби).

Завдання 3. Надати цільовим громадам індивідуальну консультаційну підтримку з питань нормативно-правового регулювання у сфері управління відходами та розробки місцевих планів управління відходами (віддалене консультування, до двох робочих днів на громаду).

 Очікувані результати

 1. Аналітичний звіт зі структурованим переліком та описом нормативно-правової бази з питань управління відходами.
 2. Опис процесу розробки та затвердження місцевого плану управління відходами із шаблонами необхідних документів.
 3. Звіт про індивідуальні консультації, надані громадам, із переліком запитань та відповідей.

Вимоги до консультанта:

 Освіта та професійна підготовка
- Потрібен ступінь магістра/спеціаліста у відповідній галузі (економіст, юрист, фінанси, державне управління тощо) та досвід роботи (5 роки) у цьому секторі.
Досвід роботи
- Щонайменше 5 років досвіду роботи екологом, економістом або юристом у сфері муніципальних послуг (бажано у сфері поводження з твердими побутовими відходами)
- Досвід роботи з міжнародними програмами, що фінансуються донорами.
Технічні навички
- Високі аналітичні та звітні навички.
- Фінансовий аудит, розрахунок тарифів та собівартості.
- Відмінні навички роботи з MS Excel
- Командний гравець з відмінними навичками планування.
- Вміння вирішувати проблеми в польових умовах з командами.
- Організація та проведення зустрічей з посадовими особами та представниками комунальних підприємств.
Інші кваліфікації
- Здатність добре працювати в нестабільному та часто мінливому безпековому середовищі.
- Здатність подорожувати в межах України до громад.
Знання мов
- Вільне володіння українською мовою (письмово та усно)
- Знання англійської мови на робочому рівні є бажаним, але не обов’язковим.

Будь ласка, надішліть на [email protected] із зазначенням Консультант(ка) з правового забезпечення управління відходами в темі до 18 год., 26 квітня 2024 року наступні документи:

 1. Форма “Консультант_інфо форми“; 
 2. Форма Annex 4284_SWM_Consultant_SoW (legal support) – надайте вартість ваших послуг у таблиці завдань з дедлайнами; 
 3. Ваші CV та cover letter.

Будь ласка, надсилайте документи в pdf форматі, форму Annex необхідно підписати в зазначених полях.

З повагою,
Команда Global Communities


Останні публікації цього розділу:

Менеджер/ка з моніторингу, оцінювання та навчання

Спеціаліст/ка з моніторингу і оцінки, м.Харків

Юрист/ка з моніторингу

Вакансія: MHPSS Coordinator (Київ or Дніпро, upon desire of a candidate) re-advertised

Вакансія: Policy Advisor (Social Policy and Development)

Програмний/а координатор/ка