Громади запрошують для участі в програмі розвитку гендерної рівності

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


кву-конкурс
Громади запрошують для участі в програмі розвитку гендерної рівності

Громадський центр правосуддя запрошує ініціативні групи з територіальних громад Одеської, Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей взяти участь в менторській програмі розвитку гендерної рівності в ОТГ. За результатами відкритого конкурсу буде відібрано три територіальні громади, які отримають експертну та навчальну підтримку щодо підготовки гендерних паспортів та рекомендацій для забезпечення гендерної рівності в умовах COVID-19. Після цього експерти проєкту допоможуть громадам розробити та адвокатувати місцеві програми та/чи волонтерські ініціативи допомоги жінкам та дівчатам з вразливих груп. Зацікавлені громади можуть подавати свої заявки на участь через ініціативні групи до 10 грудня 2021 року.

Питання дотримання гендерної рівності на рівні громад набуло значно більшої актуальності в умовах пандемії COVID-19 та її наслідків. Попередній аналіз в окремих територіальних громадах показав, що гендерний підхід не завжди застосовується при плануванні заходів щодо запобігання та протидії COVID-19, а багато рішень, ухвалених на місцевому рівні, не враховують повною мірою міжнародні та національні зобов’язання України з гендерної рівності. Така ситуація, зокрема, призводить до диспропорційного впливу обмежувальних заходів на жінок з вразливих груп та не дає їм можливості заявляти про свої потреби в ситуації, пов’язаній з поширенням COVID-19. 

Зважаючи на такі виклики, Громадський центр правосуддя, що працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», оголошує про початок менторської програми підтримки територіальних громад щодо забезпечення гендерної рівності в умовах COVID-19. Реалізація програми передбачає активну взаємодію зі створеними в громаді ініціативними групами та запланована в чотири етапи: 

 1. відбір за конкурсним принципом трьох пілотних територіальних громад (грудень 2021);
 2. проведення в пілотних громадах локального гендерного аналізу з підготовкою візуалізованих гендерних паспортів та рекомендацій для забезпечення гендерної рівності в умовах COVID-19 (січень – березень 2022);
 3. розробка та адвокатування в пілотних громадах місцевих програм та/чи волонтерських ініціатив допомоги жінкам та дівчатам з вразливих груп (квітень – грудень 2022);
 4. оцінка та поширення досвіду розбудови гендерної рівності на місцевому рівні серед інших зацікавлених територіальних громад (грудень 2022).

Тому, якщо Ваша територіальна громада зацікавлена:

 • у проведенні спільно з експертами проєкту локального гендерного аналізу та підготовці гендерних паспортів з конкретними рекомендаціями як надалі розвивати гендерну рівність в умовах COVID-19 (визначення об’єктивних умов існування жінок та дівчат в умовах COVID-19 з підготовкою візуалізованих звітів та обговореннях в громадах);
 • у навчанні та посиленні координації місцевих органів влади, правоохоронців, бізнесу та активістів щодо впровадження в громаді стандартів рівності та інклюзії (тренінги та узгодження протоколів взаємодії з гендерночутливого планування, гендерного бюджетування, протидії домашньому насильству, альтернативним способам вирішення конфліктів та інших тем відповідно до встановлених пріоритетів);
 • у розробці та реалізації за допомогою експертів проєкту місцевих програм та/чи волонтерських ініціатив допомоги жінкам з вразливих груп та надання гендерно чутливих послуг (зокрема, програм підтримки жертв домашнього насильства, створення/розвитку шелтерів та «зелених кімнат» для нетравматичної роботи з неповнолітніми, підтримки трудових прав жінок та розвитку жіночого підприємництва, навчання та соціальної підтримки окремих вразливих груп жінок);
 • у підтримці експертів проєкту щодо приєднання громади до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад (в тому числі підготовка плану дій щодо реалізації принципів Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків на місцевому рівні).

І якщо Ваша територіальна громада відповідає таким умовам:

 • громада розташована в Одеській, Харківській, Чернігівській чи Чернівецькій області;
 • в громаді немає гендерного паспорта та громада не приєдналася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад;
 • в громаді сформована ініціативна група з представників місцевих органів влади, бізнесу та активістів у кількості щонайменше 8 осіб (до складу якої входить щонайменше половини жінок);
 • ініціативна група розділяє цінності гендерної рівності та націлена на те, щоб гендерні ролі, упередження, наявне нерівноправ’я жінок та дівчат в складних умовах пандемії COVID-19 було мінімізовано;
 • ініціативна група підтримує підхід та заходи менторської програми та готова до спільної роботи з експертами та тренерами проєкту.

Ми запрошуємо Вашу громаду взяти участь в менторській програмі розвитку гендерної рівності в ОТГ. Відбір громад буде здійснюватись в три етапи:

 1. Ініціативна група заповнює аплікаційну форму для участі в програмі не пізніше 10 грудня 2021 року включно в електронному форматі за посиланням.
 2. Представники проєкту проводять онлайн зустріч з кожною ініціативною групою, яка належно заповнила аплікаційну форму (з 11 по 17 грудня 2021)
 3. За результатами розгляду аплікаційних форм та онлайн зустрічей, представники проєкту обирають три громади для участі в програмі та підписують з відповідними ініціативними групами Меморандум про співпрацю (з 18 по 24 грудня 2021)

Звертаємо увагу, що громади будуть відібрані виключно за спроможністю та мотивованістю ініціативної групи, а також зважаючи на виявлені в громадах ризики для жінок та дівчат з вразливих груп. При розгляді заявок географічне розташування громади в межах цільових областей не буде відігравати значення. Тобто в кожній цільовій області може бути підтримано одну, дві чи три громади або не підтримано жодної.

За додатковою інформацією звертайтесь на електронну пошту [email protected] з темою листа «Програма розвитку гендерної рівності в громадах».

Ініціатива «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах COVID-19» впроваджується Громадським центром правосуддя, який працює на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» як мультифункціональний хаб, що розвиває дружнє правосуддя в громадах та просуває новий формат співпраці між органами правосуддя, місцевою владою та мешканцями на принципах довіри та відповідальності. Вплив здійснюється в трьох напрямках:

1) визначення проблем з дискримінацією жінок на рівні громад та стратегічний захист їх прав;

2) підтримка різних форм жіночого активізму, направленого на підвищення «самозарадності»;

3) посилення потенціалу та участі місцевих владних органів та мешканців громад для підтримки рівних прав жінок та дівчат.

Ініціатива «Рівні права для жінок та дівчат з вразливих груп в умовах пандемії COVID-19» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» через Громадський центр правосуддя, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. 


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю послуг з оренди легкових автомобілів з водіями

Продовження конкурсу грантів для громадських організацій Закарпатської та Івано–Франківської області

Тендер: постачання супутникових телефонів для забезпечення телекомунікаційного зв’язку в зоні бойових дій та умовах блекауту

Програма USAID АГРО підтримає розвиток центрів агроскаутингу

Конкурс на надання ілюстраційних\дизайнериських послуг. Call for illustration\design services

Tендер на залучення експерта/експертки для проведення фасилітації та експертного супроводу в процесі розробки комунікаційної стратегії ГО «Молодіжна Платформа»